Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Hortiterapia

Hortiterapia (terapia ogrodem) jest to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje rośliny
i pracę w ogrodzie  w celu poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego.

Miejsce działań terapeutycznych to ogród sensoryczny, który zaprojektowany  jest tak, aby różnorodność roślin, bogactwo kolorów, kształtów, struktur, zapachów, obecność owadów i ptaków przyciągała uwagę dzieci.  Dzięki szerokiej gamie odpowiednio dobranych roślin i wyposażenia możliwe jest doświadczyć wielu zmysłowych wrażeń dotykowych, słuchowych, zapachowych oraz smakowych.
Ogrodnicze zajęcia terapeutyczne obejmują aktywną pracę z roślinami jak: siew, sadzenie, prace pielęgnacyjne oraz korzystanie z ogrodu - spacer, aktywność fizyczna, doznania sensoryczne. Aby przynieść właściwy efekt terapeutyczny zajęcia dobierane są odpowiednio do potrzeb rozwojowych  uczniów.
Możliwość zwiedzania i realnego uczestnictwa w uprawie i pielęgnacji roślin wspomaga proces rehabilitacji, pozwala zapomnieć o własnej niepełnosprawności – zbliżyć się do życia i poczuć je całym sobą.  AKTUALNOŚCI

  • Zasady savoir vivre

    „Czym skorupka za młodu nasiąknie” – czyli zasady savoir vivre.

    czytaj więcej
  • Piknik rodzinny 2019

    Dzień 30.05.2019 roku dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Stoku Lackim był szczególny. W szkole odbyło się spotkanie uczniów z całymi ich rodzinami. w czasie pikniku rodzinnego świętowano przede wszystkim Dzień Dziecka, ale znalazły się również akcenty związane z Dniem Matki i zbliżającym się Dniem Ojca.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl