Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Hortiterapia

Hortiterapia (terapia ogrodem) jest to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje rośliny
i pracę w ogrodzie  w celu poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego.


Miejsce działań terapeutycznych to ogród sensoryczny, który zaprojektowany  jest tak, aby różnorodność roślin, bogactwo kolorów, kształtów, struktur, zapachów, obecność owadów i ptaków przyciągała uwagę dzieci.  Dzięki szerokiej gamie odpowiednio dobranych roślin i wyposażenia możliwe jest doświadczyć wielu zmysłowych wrażeń dotykowych, słuchowych, zapachowych oraz smakowych.
Ogrodnicze zajęcia terapeutyczne obejmują aktywną pracę z roślinami jak: siew, sadzenie, prace pielęgnacyjne oraz korzystanie z ogrodu - spacer, aktywność fizyczna, doznania sensoryczne. Aby przynieść właściwy efekt terapeutyczny zajęcia dobierane są odpowiednio do potrzeb rozwojowych  uczniów.
Możliwość zwiedzania i realnego uczestnictwa w uprawie i pielęgnacji roślin wspomaga proces rehabilitacji, pozwala zapomnieć o własnej niepełnosprawności – zbliżyć się do życia i poczuć je całym sobą.  AKTUALNOŚCI

  • Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda łączy" 2024

    Jak co roku w styczniu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bożonarodzeniowym Koncercie Kolęd i Pastorałek pod hasłem  "Kolęda łączy", który odbędzie się 9 stycznia 2024 roku w CKiS w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Poznajemy postać św. Mikołaja - katecheza

    Dnia 22 listopada 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym w Stoku Lackim odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl