Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Biofeedback

Biofeedback - biologiczne sprzężenie zwrotne - jest metodą  usprawniania funkcjonowania  ośrodkowego układu nerwowego, poprzez  wykorzystanie zdolności  mózgu do tworzenia nowych połączeń  pomiędzy neuronami  oraz wygaszania połączeń już istniejących. Zaletą metody jest brak niepożądanych  efektów  ubocznych.  Terapia odbywa się w specjalnie do tego celu przystosowanym gabinecie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu . W terapii  uczestniczy terapeuta i osoba poddawana terapii. Podczas terapii sygnał EEG  odbierany elektrodami przymocowanymi  do oczyszczonej, nieowłosionej skóry głowy 
w specjalnie wyznaczonych punktach, jest przetwarzany do formy przystępnej graficznie wideogry. Jest on odzwierciedleniem stanu umysłu   pacjenta. Dzięki  sprzężeniu zwrotnemu, pacjent wie, kiedy np. jest skoncentrowany, a kiedy jego koncentracja się zmniejsza. Pozwala to nauczyć się kontrolowania reakcji własnego mózgu, a dzięki temu takiego modyfikowania jego pracy, aby funkcjonował efektywnie.
Trenowany siedzi w wygodnie w fotelu, obserwuje wideogrę  na monitorze i próbuje kierować nią własna wolą i umysłem. Za dobrze wykonane zadanie,  otrzymuje  nagrodę - wideogra się  udaje, a poddawany terapii otrzymuje punkty sygnalizowane dźwiękowo. EEG-Biofeedback to profesjonalny trening mózgu, którego celem jest unormowanie jego czynności bioelektrycznej  i zwiększenie  plastyczności - skutkuje to ogólną poprawą funkcjonowania organizmu . Daje on możliwość poprawy koncentracji,  pamięci,  samopoczucia i samooceny, usprawnienia procesów poznawczych. Uczy szybkiego wchodzenia w stan relaksu, radzenia sobie ze stresem, lepszego panowania nad reakcjami emocjonalnymi, ułatwia regenerację sił.

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych