Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

"Ziarenko" w "dwunastce"
"Ziarenko" w "dwunastce"
 

"Ziarenko" w "dwunastce"

3 marca młodzież z koła teatralnego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stoku Lackim wyruszyła w odwiedziny do Szkoły Podstawowej Nr 12 w Siedlcach gdzie zaprezentowała swoje przedstawienie przed uczniami i nauczycielami. Delegacji z naszego Ośrodka towarzyszył Ireneusz Kaługa z Grupy Ekologicznej.

Wzruszające spektakl o tolerancji, akceptacji i miłości wywarł niemałe wrażenie na widzach. Uczniowie ,,dwunastki” na długo zapamiętają to niecodzienne spotkanie. Działalność internackiego ,,koła teatralnego” to tylko jedna z wielu aktywności uczniów tej placówki. Ośrodek w Stoku Lackim zapewnia szeroką edukację i terapię dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężeniami oraz autyzmem. Uczniów obu szkół połączyła pasja pana Kaługi – sympatia do bocianów, która zaowocowała ciekawym spotkaniem. Pan Ireneusz zahipnotyzował wszystkich opowieścią o swojej pasji jaką jest badanie i wspieranie tych pięknych ptaków nie było to z resztą pierwsze wspólne spotkanie, gdyż ekolog odwiedzał już nasz Ośrodek prezentując swoją wiedzę przed młodzieżą w Stoku Lackim. Spotkanie integracyjne przebiegało w serdecznej atmosferze, pozostaje mieć nadzieję, nawiązana znajomość zaowocuje trwałą współpracą.

AKTUALNOŚCI

  • EUROPEJSKI DZIEŃ TALENTÓW

    Dnia 25 marca obchodzimy Europejski Dzień Talentów.

    czytaj więcej
  • 1 marca PAMIĘTAMY!

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl