Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Zasady savoir vivre
Zasady savoir vivre
 

Zasady savoir vivre

„Czym skorupka za młodu nasiąknie” – czyli zasady savoir vivre.

Uprzejmość na co dzień, życzliwość i szacunek okazywane innym ludziom oraz dobre maniery sprawiają, że żyje się lepiej i radośniej.
Nauka dobrych manier to inwestycja w przyszłość dziecka. Uczy się ono prawidłowych zasad zachowania, zwrotów grzecznościowych, manier przy stole, podczas wyjść do teatru, kina czy na koncert. Tę naukę należy rozpocząć bardzo wcześnie, po to aby mieć pewność, że nasze dziecko, w każdej z napotykanych sytuacji zachowa się właściwie.
 W Polsce Dzień savoir vivre po raz pierwszy obchodzony był w 2016 roku. Jego celem było propagowanie grzeczności obyczajowej jako elementu kultury społecznej.
W środę 5 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie utrwalające wiedzę na temat zasad savoir vivre. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, podczas której przypomnieli sobie zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych i towarzyskich. Aktywnie brali udział w quizie, odgadywali zagadki. Wspólnie bawili się przy piosence pt: Piosenka bardzo kulturalna z repertuaru Małej Orkiestry Dni Naszych. Na koniec wykonali książeczki z zasadami  kulturalnego zachowania się. W Kąciku czytelniczym uczniowie zapoznali się
z literaturą dotyczącą omawianego tematu.
Ta niezwykle cenna lekcja dobrego wychowania z pewnością na długo zapadnie w sercach i pamięci wszystkich uczestników spotkania, a ukształtowane w ten sposób nawyki zaprocentują w ich dorosłym życiu.

AKTUALNOŚCI

  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    czytaj więcej
  • Wycieczka do Sejmu i Senatu RP 2019

    18 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły PdP z p. dyr. A. Hołownią oraz nauczycielkami: p. B. Frankowską, p. M. Krystowską, p. M. Grzegorek wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W planach było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl