Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Zajęcia czytelniczo-plastyczne w przedszkolu
Zajęcia czytelniczo-plastyczne w przedszkolu
 

Zajęcia czytelniczo-plastyczne w przedszkolu

Czas Świąt Wielkanocnych związany jest z tradycją malowania pisanek.

Zwyczaj ten znany jest w wielu krajach Europy i poza nią. W Holandii dzieci szukają jajek ukrytych w domu, we Francji - w ogrodzie. W Niemczech pomalowane na zielono jajka wręcza się przyjaciołom. W Bułgarii czerwone wielkanocne jajka maluje się w Wielki Czwartek albo w Wielki Piątek.
W Polsce jajo króluje na wielkanocnym stole od zawsze -  jest symbolem życia i odrodzenia. Tradycja malowania pisanek  sięga daleko w przeszłość.
Zwyczaj ten podtrzymały również dzieci z naszego przedszkola, które miały możliwość uczestniczenia w zajęciach czytelniczo-plastycznych poświęconych symbolom wielkanocnym.  Na początku spotkania wysłuchały wierszy o tematyce wielkanocnej,  później obejrzały zgromadzone  z różnych stron Polski  pisanki i kraszanki. Następnie   przystąpiły do malowania własnych pisanek. Z pomocą pań ozdobiły je poprzez malowanie farbami dłoni i stemplowanie wyciętych z brystolu dużych jaj. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodkie prezenty od „Wielkanocnego zajączka”. Ozdabianie pisanek sprawiło dzieciom wiele radości.

AKTUALNOŚCI

  • Nauka zdalna

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez naszych uczniów.

    czytaj więcej
  • Podziękowanie za udział w akcji Polska – moja Ojczyzna

    Po zakończonej akcji - czas na podsumowanie.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl