Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.
XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi w Łosicach
Dnia 20 marca 2019 roku uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w XVIII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Łosicach.
Tradycyjnie przegląd odbywał się w Sali Widowiskowej Łosickiego Domu Kultury. Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie klasy III A Szkoły Podstawowej - Andrzej Węgrzyn, Bartosz Gryczka i Kuba Paprocki, którzy pod kierunkiem wychowawcy p. Lidii Burdzickiej ze wsparciem p. Zofii Szupiluk oraz p. Joli Rogowskiej wykonali "Taniec motyli". Drugi występ zaprezentował zespół klasy III B Gimnazjum w składzie- Paulina Krążała, Tomasz Dymowski, Robert Kosowski. Uczniowie wykonali utwór pt ."Jest Pięknie" przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Doroty Chudzik. Wszystkie występy taneczne, wokalne oraz wokalno - instrumentalne przygotowane przez ośrodki z całego regionu były wspaniałe, każdy inny i wyjątkowy. Bawiliśmy się świetnie, odnawiały się dawne znajomości , nawiązały nowe przyjaźnie. Występujące zespoły otrzymały wyróżnienia, pamiątkowe statuetki i upominki niespodzianki . Po zakończeniu przeglądu pełni wrażeń i emocji udaliśmy się do Bursy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Łosicach na tradycyjny obiad. Jak każdego roku , także w tym nie zabrakło tortu przygotowanego przez uczniów Szkoły Zawodowej goszczącego nas Ośrodka . Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, niezwykłą atmosferę i wspaniałe przyjecie. Do zobaczenia za rok!!!!

12 marca 2025 r. w Ośrodku została odprawiona Msza św. Wielkopostna, której przewodniczył ks. Maciej Majek - nasz opiekun duchowy, a uczniowie pod opieką kleryków służyli jako ministranci.

8 MARCA to niezwykła kartka w kalendarzu. Tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W naszym Ośrodku też tak było.

3 marca 2025 r. w naszej szkole odbył się Apel Karnawałowy, który dostarczył uczniom wiele radości i wspólnej zabawy! Wydarzenie było okazją do rozwijania umiejętności społecznych, ekspresji ruchowej oraz poznania tradycji karnawałowych.

W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje XI edycję konkursu plastycznego pt. „Moja niebieska przygoda”.

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty – postacie literackie wielu bajek i powieści. Te miłe zwierzątka są nieodłącznym towarzyszem ludzi i domownikiem w wielu rodzinach.

W pracowni gospodarstwa domowego SPP roznoszą się wspaniałe zapachy… Trwają ostatnie przygotowania do Tłustego Czwartku, kiedy to zgodnie z długą tradycją należy skosztować pączków, faworków i innych słodkich przysmaków.

27 lutego 2025 roku w naszym ośrodku odbył się wspaniały Bal Karnawałowy.

26 lutego odbyła się kolejna katecheza poprowadzona przez Kleryków z Siedleckiego Seminarium. Uczniowie poznali postacie kilku polskich Świetych.

Czy Hawajska, czy Margarita - smak i zapach zna chyba każdy.

W klasie pierwszej Walentynki były nie tylko dniem pełnym serdeczności, ale także kulinarnych przygód. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w pieczeniu walentynkowych muffinek!