Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Apostoł Jezusa” w Starym Lubiejewie
XV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Apostoł Jezusa” w Starym Lubiejewie
 

XV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Apostoł Jezusa” w Starym Lubiejewie

Już po raz piąty Koło Recytatorsko – Teatralne naszego ośrodka wystąpiło na Przeglądzie Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie k. Ostrowi Mazowieckiej.

W tej edycji wzięli udział uczniowie jedenastu szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i warsztatów terapii zajęciowej z dwóch województw: mazowieckiego i podlaskiego. Imprezę poprowadziła pani Joanna Madej, dyrektor ZSS w Starym Lubiejewie. Patronat honorowy nad całą imprezą objął Biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski oraz Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński.
         W tym roku nasza grupa zaprezentowała się w premierowym spektaklu „Idźmy naprzód z nadzieją!”.  Młodzież niezwykle plastycznie i z ogromnym zaangażowaniem oddała przesłanie spektaklu: Mocna wiara uwalnia człowieka od lęku i daje siłę do przetrwania wszelkich życiowych niepowodzeń. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!
         Mięliśmy okazję zobaczyć na scenie także inne ciekawe realizacje teatralne. Wszyscy uczestnicy otrzymali miłe pamiątki oraz upominki. Jak co roku byliśmy przyjmowani z niezwykłą gościnnością. I jak zawsze wrócił z nami do ośrodka piękny anioł.
         Każde spotkanie z przyjaciółmi z Lubiejewa rodzi w nas przekonanie, że warto dzielić z innymi tym, co robimy z prawdziwą pasją. Obiecaliśmy pani Joannie wrócić za rok.
         Naszych aktorów dopingowali opiekunowie Koła: siostra Katarzyna Balcerzak, pani Mirosława Grzegorek, pani Elżbieta Nowak oraz pan Jarosław Ługowski.


AKTUALNOŚCI

 • WAKACJE Z AMADEUSZEM

  Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

  czytaj więcej
 • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

  III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl