Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XIX Dzień Papieski
XIX Dzień Papieski
 

XIX Dzień Papieski

W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym, tak jak w całej Polsce obchodzono XIX Dzień Papieski, pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy!".

Z tej okazji  Koło recytatorsko-teatralne 25 października przybliżyło w montażu słowno-muzycznym ważne wydarzenia dla naszego kraju dotyczące I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.
Uczniowie wystąpili w składzie: Kinga Chojecka, Weronika Żurawska, Jakub Żuk, Robert Kosowski, Paulina Krążała, Paula Wasilewska, Nikola Kosyl.
Nad przygotowaniem występu czuwali: s. Katarzyna Balcerzak, Elżbieta Nowak, Mirosława Grzegorek, Jarosław Ługowski.

Szkolne Koło Caritas działające już trzeci rok w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym 25 października 2019r. zaprezentowało piosenkę: "Chrześcijanin tańczy". Rozpoczynając tym występem swoją działalność w nowym roku szkolnym. Wolontariusz SKC działają pod opieką p. Barbary Szandeckiej - pełniącej funkcję prezesa, s. Katarzyny Balcerzak - asystenta kościelnego i p. Krzysztofa Kowala.  Szkolne Koło Caritas włącza się w przedsięwzięcia charytatywne organizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl