Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XIV Warsztaty Artystyczne w SOSW w Siedlcach
XIV Warsztaty Artystyczne w SOSW w Siedlcach
 

XIV Warsztaty Artystyczne w SOSW w Siedlcach

„Nasi bohaterowie w życiu i sztuce” to hasło tegorocznych XIV Warsztatów Artystycznych cyklicznie organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Siedlcach, które odbyły się w dniach 20-23 października 2023 r. Z ogromną przyjemnością wzięły w nich udział również nasze uczennice: Maja, Marzena, Marianna, Oliwia i Amelia z klasy VIIIB.

W piątkowy wieczór, podczas zabaw integracyjnych poznaliśmy pozostałych uczestników warsztatów:  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 Jordanówka w Łodzi, Szkołę Specjalną nr 128 w Łodzi i oczywiście Gospodarzy – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
w Siedlcach. W sobotę uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach bibliotecznych. Popołudnie natomiast spędziliśmy w„Rezerwacie Jata” na terenie Łukowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.Po spacerze ścieżką edukacyjną rozgrzaliśmysię przy ognisku. Niedziela upłynęła nam bardzo pracowicie, na przygotowaniu wspólnie z przyjaciółmi z Jordanówki występu podsumowującego Warsztaty. Tego dnia czas umilił nam swoim występem Klaun ReSorek.
W poniedziałek 23 października w Centrum Kultury i Sztuki, im. Andrzeja Meżeryckiego na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce, weekendowe zmagania ze sztuką podsumowane zostały na XII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami. To była wspaniała przygoda.

AKTUALNOŚCI

  • 2 kwietnia 2024 r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje jubileuszową X-tą edycję konkursu plastycznego pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”.

    czytaj więcej
  • Walentynki 2024

    14 lutego to fantastyczny dzień w kalendarzu. Wszyscy wiedzą, że właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. Zawsze staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Kultywujemy tradycję miłości, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl