Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych
XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych
 

XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych

w Starym Lubiejewie „Kromka Chleba” - 22 listopada 2016 r. Koło Recytatorsko – Teatralne naszego ośrodka już po raz czwarty wystąpiło na Przeglądzie Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych
w Starym Lubiejewie k. Ostrowi Mazowieckiej.

Organizatorem Przeglądu, jak co roku, był Zespół Szkół Specjalnych w Lubiejewie. W tej edycji wystąpili uczniowie kilkunastu szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z dwóch województw mazowieckiego
i podlaskiego. Dyrektor ZSS w Starym Lubiejewie Pani Joanna Madej powitała wszystkich niezwykle ciepło
i podziękowała za przygotowywania teatralnych wystąpień. Nasza grupa pokazała publiczności premierowy spektakl „Kromka chleba”. Postać Jezusa bardzo sugestywnie odegrał Wojciech Przybyłek. Sylwetki ludzi osaczonych przez codzienność stworzyli na scenie Emilia Chacińska, Patrycja Pachuta, Adrian Paprocki, Mateusz Przesmycki, Mariusz Jackowiak i debiutujący, nasz najmłodszy aktor – Tomasz Dymowski. Przepiękną, poruszającą scenę obdarowania proszącego tytułową kromką chleba przez miłosiernego przechodnia, odegrali wzruszając widownię, Zbigniew Śniarowski i Norbert Prochenka. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy też otrzymaliśmy miłe nagrody pamiątkową statuetkę Anioła dla całej grupy teatralnej oraz upominki z logo imprezy
i słodycze. Obiecaliśmy wrócić do tego niezwykle gościnnego miejsca za rok z nowym projektem. To nie koniec atrakcji. W drodze powrotnej zwiedziliśmy odtworzony pieczołowicie średniowieczny Gród Książąt Mazowieckich w Ostrowi Mazowieckiej i zatrzymaliśmy się na odreagowanie stresu scenicznego w malowniczym zakątku Brok nad rzeką Bug. Ostatnie promienie jesiennego słońca pożegnały z nami tegoroczną wyprawę teatralną. Wyjazd zorganizowali pani Elżbieta Nowak, pani Mirosława Grzegorek oraz pan Jarosław Ługowski, przy współpracy
z s. Katarzyną Balcerzak.
„Zdrowo i Sportowo” – święto integracji, rodziny i sportu w Stoku Lackim
W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

AKTUALNOŚCI

  • Sukces naszych wychowanków w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”

    W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce. 

    czytaj więcej
  • „Zdrowo i Sportowo” – święto integracji, rodziny i sportu w Stoku Lackim

    W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
https://l77.pl/oferta/pozycjonowanie/