Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych
w Starym Lubiejewie „Kromka Chleba” - 22 listopada 2016 r. Koło Recytatorsko – Teatralne naszego ośrodka już po raz czwarty wystąpiło na Przeglądzie Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych
w Starym Lubiejewie k. Ostrowi Mazowieckiej.
w Starym Lubiejewie k. Ostrowi Mazowieckiej.
Organizatorem Przeglądu, jak co roku, był Zespół Szkół Specjalnych w Lubiejewie. W tej edycji wystąpili uczniowie kilkunastu szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z dwóch województw mazowieckiego
i podlaskiego. Dyrektor ZSS w Starym Lubiejewie Pani Joanna Madej powitała wszystkich niezwykle ciepło
i podziękowała za przygotowywania teatralnych wystąpień. Nasza grupa pokazała publiczności premierowy spektakl „Kromka chleba”. Postać Jezusa bardzo sugestywnie odegrał Wojciech Przybyłek. Sylwetki ludzi osaczonych przez codzienność stworzyli na scenie Emilia Chacińska, Patrycja Pachuta, Adrian Paprocki, Mateusz Przesmycki, Mariusz Jackowiak i debiutujący, nasz najmłodszy aktor – Tomasz Dymowski. Przepiękną, poruszającą scenę obdarowania proszącego tytułową kromką chleba przez miłosiernego przechodnia, odegrali wzruszając widownię, Zbigniew Śniarowski i Norbert Prochenka. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy też otrzymaliśmy miłe nagrody pamiątkową statuetkę Anioła dla całej grupy teatralnej oraz upominki z logo imprezy
i słodycze. Obiecaliśmy wrócić do tego niezwykle gościnnego miejsca za rok z nowym projektem. To nie koniec atrakcji. W drodze powrotnej zwiedziliśmy odtworzony pieczołowicie średniowieczny Gród Książąt Mazowieckich w Ostrowi Mazowieckiej i zatrzymaliśmy się na odreagowanie stresu scenicznego w malowniczym zakątku Brok nad rzeką Bug. Ostatnie promienie jesiennego słońca pożegnały z nami tegoroczną wyprawę teatralną. Wyjazd zorganizowali pani Elżbieta Nowak, pani Mirosława Grzegorek oraz pan Jarosław Ługowski, przy współpracy
z s. Katarzyną Balcerzak.
i podlaskiego. Dyrektor ZSS w Starym Lubiejewie Pani Joanna Madej powitała wszystkich niezwykle ciepło
i podziękowała za przygotowywania teatralnych wystąpień. Nasza grupa pokazała publiczności premierowy spektakl „Kromka chleba”. Postać Jezusa bardzo sugestywnie odegrał Wojciech Przybyłek. Sylwetki ludzi osaczonych przez codzienność stworzyli na scenie Emilia Chacińska, Patrycja Pachuta, Adrian Paprocki, Mateusz Przesmycki, Mariusz Jackowiak i debiutujący, nasz najmłodszy aktor – Tomasz Dymowski. Przepiękną, poruszającą scenę obdarowania proszącego tytułową kromką chleba przez miłosiernego przechodnia, odegrali wzruszając widownię, Zbigniew Śniarowski i Norbert Prochenka. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy też otrzymaliśmy miłe nagrody pamiątkową statuetkę Anioła dla całej grupy teatralnej oraz upominki z logo imprezy
i słodycze. Obiecaliśmy wrócić do tego niezwykle gościnnego miejsca za rok z nowym projektem. To nie koniec atrakcji. W drodze powrotnej zwiedziliśmy odtworzony pieczołowicie średniowieczny Gród Książąt Mazowieckich w Ostrowi Mazowieckiej i zatrzymaliśmy się na odreagowanie stresu scenicznego w malowniczym zakątku Brok nad rzeką Bug. Ostatnie promienie jesiennego słońca pożegnały z nami tegoroczną wyprawę teatralną. Wyjazd zorganizowali pani Elżbieta Nowak, pani Mirosława Grzegorek oraz pan Jarosław Ługowski, przy współpracy
z s. Katarzyną Balcerzak.

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.



























