Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”
XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”
 

XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”

XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce i Biskupa Siedleckiego – wręczenie nagród i otwarcie wystawy w Bibliotece Głównej UP-H miało miejsce dnia 4 lipca 2017 roku.

Wydarzeniem artystycznym, otwierającym tegoroczny letni wypoczynek, było uroczyste podsumowanie konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły”, w którym nasz ośrodek, jak co roku, jest reprezentowany przez grupę najaktywniejszych plastycznie uczniów.
W kategorii: Dzieci do lat 12 II miejsce zajęła Oliwia Pniewska pracą „Anioł cały w gwiazdach”. W kategorii: Młodzież 13-17 lat II miejsce Weronika Żurawska pracą „Anioł idzie przez pola”. Natomiast uczeń Karol Chmielak za pracę „Anioł opiekun” otrzymał III miejsce w tej samej kategorii.

Nagrodzeni “mali artyści” pod opieką pani Eli Nowak byli obecni, mimo wakacyjnej przerwy, na wernisażu
w Bibliotece uniwersyteckiej. Wspierała nas uśmiechem pani Dyrektor Anna Hołownia oraz wychowaczyni pani Ania Ułanowska wraz z rodzinami dziewcząt. Towarzyszył naszej grupie pan Stanisław Biardzki kierownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Siedlcach. Werdykt Jury odczytał artysta malarz Mirosław Greluk. Po czym nastąpiło wręczenie nagród przez przedstawicieli Prezydenta Miasta Siedlce oraz zastępcę dyrektora Caritas Diecezji siedleckiej. Spotkanie, jak zawsze, było okazją do integracji środowisk osób z niepełnosprawnością z województwa mazowieckiego. Celebrowaliśmy święto plastyki wspólnie z zaprzyjaźnionymi placówkami oraz licznymi absolwentami naszej szkoły. Tegorczne Anioly zachwycają różnorodnością technik plastycznych. Przy ogromnej liczbie prac zgłoszonych, niezwykle cieszy nagroda dla naszch uczniów ze Szkoły podstawowej
i Gimnazjum.

Do konkursu zgłoszono ponadto prace następujących uczniów naszego ośrodka: Jagoda Cabaj, Tomasz Dymowski, Emilia Musiejczuk, Paulina Krążała, Artur Urban. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe foldery i dyplomy, a ich prace są prezentowane na wystawie w Bibliotece. Galerię podlaskich i siedleckich Aniołów można oglądać w BG do końca sierpnia 2017r.

Więcej zdjęć i informacji o wydarzeniu na stronie: www.siedlce.pl
Pierwszy Festiwal Pieśni Religijnej w Stoku Lackim
21 czerwca 2017r. w SOSW odbyła się uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Eucharystię odprawiali neoprezbiterzy: ks. Jakub Przygrodzki i ks. Łukasz Krasucki oraz ks. Maciej Majek ojciec duchowny WSD w Siedlcach. Dużym wzruszającym przeżyciem było uroczyste błogosławieństwo udzielone uczestnikom Eucharystii przez neoprezbiterów.
W tym dniu również odbył się Pierwszy Festiwal Piosenki Religijnej w naszym Ośrodku koordynowany przez Szkolne Koło Caritas.

AKTUALNOŚCI

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

    Czas wakacji dobiegł końca. 4 września pełni sił zaczynamy nowy rok szkolny 2017/2018!

    czytaj więcej
  • XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”

    XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce i Biskupa Siedleckiego – wręczenie nagród i otwarcie wystawy w Bibliotece Głównej UP-H miało miejsce dnia 4 lipca 2017 roku.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl