Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”
XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”
 

XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”

XIV Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce i Biskupa Siedleckiego – wręczenie nagród i otwarcie wystawy w Bibliotece Głównej UP-H miało miejsce dnia 4 lipca 2017 roku.

Wydarzeniem artystycznym, otwierającym tegoroczny letni wypoczynek, było uroczyste podsumowanie konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły”, w którym nasz ośrodek, jak co roku, jest reprezentowany przez grupę najaktywniejszych plastycznie uczniów.
W kategorii: Dzieci do lat 12 II miejsce zajęła Oliwia Pniewska pracą „Anioł cały w gwiazdach”. W kategorii: Młodzież 13-17 lat II miejsce Weronika Żurawska pracą „Anioł idzie przez pola”. Natomiast uczeń Karol Chmielak za pracę „Anioł opiekun” otrzymał III miejsce w tej samej kategorii.

Nagrodzeni “mali artyści” pod opieką pani Eli Nowak byli obecni, mimo wakacyjnej przerwy, na wernisażu
w Bibliotece uniwersyteckiej. Wspierała nas uśmiechem pani Dyrektor Anna Hołownia oraz wychowaczyni pani Ania Ułanowska wraz z rodzinami dziewcząt. Towarzyszył naszej grupie pan Stanisław Biardzki kierownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Siedlcach. Werdykt Jury odczytał artysta malarz Mirosław Greluk. Po czym nastąpiło wręczenie nagród przez przedstawicieli Prezydenta Miasta Siedlce oraz zastępcę dyrektora Caritas Diecezji siedleckiej. Spotkanie, jak zawsze, było okazją do integracji środowisk osób z niepełnosprawnością z województwa mazowieckiego. Celebrowaliśmy święto plastyki wspólnie z zaprzyjaźnionymi placówkami oraz licznymi absolwentami naszej szkoły. Tegorczne Anioly zachwycają różnorodnością technik plastycznych. Przy ogromnej liczbie prac zgłoszonych, niezwykle cieszy nagroda dla naszch uczniów ze Szkoły podstawowej
i Gimnazjum.

Do konkursu zgłoszono ponadto prace następujących uczniów naszego ośrodka: Jagoda Cabaj, Tomasz Dymowski, Emilia Musiejczuk, Paulina Krążała, Artur Urban. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe foldery i dyplomy, a ich prace są prezentowane na wystawie w Bibliotece. Galerię podlaskich i siedleckich Aniołów można oglądać w BG do końca sierpnia 2017r.

Więcej zdjęć i informacji o wydarzeniu na stronie: www.siedlce.pl
Obchody Międzynarodowego miesiąca AAC w SOSW w Stoku Lackim 2017
Już od dziesięciu lat we wszystkich krajach na świecie w miesiącu październiku odbywają się różnego rodzaju działania propagujące rozwijanie i  wdrażanie alternatywnych oraz wspomagających metod porozumiewania się (Augmentative and Alternative Communication - AAC). W tym roku w Polsce hasło
i logo miesiąca zostało zaproponowane przez samych użytkowników AAC i brzmi: AAC WSZĘDZIE. MÓWIĘ RĘKĄ, NOGĄ, NOSEM, OKIEM.

AKTUALNOŚCI

 • Ostatnie pożegnanie

  Z żalem informujemy, iż odszedł od nas wieloletni pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Stoku Lackim Pan Hieronim Izdebski.
  Wyrazy współczucia składają dyrekcja, pracownicy i uczniowie SOSW w Stoku Lackim.

  czytaj więcej
 • Niecodzienna lekcja historii

  „Ocalone z transportów Dzieci Zamojszczyzny” to tytuł wystawy prezentowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Stoku Lackim. Jej autorką jest dr Beata Kozaczyńska z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl