Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

XI edycja Wystawy Twórczości Uczniów SOSW w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach „Nasz bezpieczny Dom" / 23 maja- 23 czerwca 2022r.
XI edycja Wystawy Twórczości Uczniów SOSW w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach „Nasz bezpieczny Dom" / 23 maja- 23 czerwca 2022r.
 

XI edycja Wystawy Twórczości Uczniów SOSW w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach „Nasz bezpieczny Dom" / 23 maja- 23 czerwca 2022r.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych uczniów Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Stoku Lackim, zatytułowanej „Nasz bezpieczny Dom”. To już XI edycja tej wystawy, powrót po dwuletniej przerwie do wnętrz gościnnej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Kolejna odsłona twórczości dzieci oraz młodzieży ośrodka daje możliwość odkrywania ich świata, który na co dzień może wydawać się tak różny od naszego. Plastyka jest tą częścią ich działalności, która, poza terapią ręki, czy funkcją usprawniającą zaburzone sfery, pozwala na budowanie swobodnej ekspresji wypowiedzi, odblokowanie emocji i spontaniczną narrację plastyczną uczestników zajęć.
      Przy wsparciu pedagogów uczniowie rozwijają swoje pasje i wyrażają siebie uczestnicząc w zajęciach kreatywności. Ostatnie wydarzenia za naszą wschodnią granicą, ich tragiczny wymiar i niepokój, jaki niosą, znalazły także  odbicie w pracach, zwłaszcza starszej młodzieży. Prezentowane techniki, to spektrum oddziaływań plastycznych – od podstawowych środków wyrazu (kolorowanie, wypełnianie konturów, malowanie, wylepianie plasteliną), po łączenie technik na płaszczyźnie, precyzyjne wydzieranki, monotypia, czy collage, a także przestrzenne prace plastyczno – manualne. Są także prace powstałe podczas zajęć z zakresu przysposobienia do pracy – wyszywanki materiałowe oprawione w ramki, haftowane serwetki.      
      Inspiracją dla naszych podopiecznych w ich poszukiwaniach jest otaczająca rzeczywistość, przeżycia z ostatnich, trudnych dla nas wszystkich miesięcy, ale także najbliższe im środowisko z bogactwem przyrody, świat poszukiwań indywidualnych pasji, marzeń, wyobraźni. Jest to opowieść o codzienności ich funkcjonowania w ośrodku, który stał się dla nich drugim domem.    
        Prace powstały w różnorodnych technikach plastycznych i arte – terapeutycznych w czasie zajęć kreatywności w poszczególnych klasach oraz grupach przedszkola, ZWR, internatu, sekcji plastycznej i świetlicy. Warto zatrzymać się i spojrzeć na nie, by odnaleźć ukryte w nich piękno i złożoność świata naszych uczniów, którzy po raz kolejny pozwalają nam zajrzeć do SWOJEGO BEZPIECZNEGO DOMU…        

   Gorące podziękowania kierujemy do Dyrektor Biblioteki uniwersyteckiej
Pani Ewy Kozarskiej za wieloletnią przyjaźń. Dziękujemy Paniom z Działu Informacji Naukowej BG za pomoc oraz Panu Jarosławowi Kurzawie – za ogromne serce i medialne wsparcie!

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy użyczyli prac swoich podopiecznych na kolejną edycję naszej wystawy.

Wystawę można oglądać od 23 maja do 23 czerwca  2022 r. w godzinach otwarcia Biblioteki uniwersyteckiej w gmachu przy ul. ks. J. Popiełuszki 9.
Informacje o wystawie na stronach: podlasie24, Tygodnik siedlecki.

AKTUALNOŚCI

 • Dzień Muffinka w przedszkolu

  Któż ich nie kocha? Muffiny, babeczki. Nie ważne pod jaką nazwą, ważne jakie są pyszne.

  czytaj więcej
 • X Jubileuszowy Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim serdecznie zaprasza do wzięcia udziału
  w Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych