Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

X Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" w Dęblinie
X Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" w Dęblinie
 

X Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" w Dęblinie

We czwartek 17 maja rozpoczęliśmy trzydniową przygodę na X Zlocie Drużyn „NS” w Dęblinie.

Zostaliśmy zakwaterowani w budynkukoszarowm 1 Batalionu Drogowo Mostowego im. Gen. Romualda Traugutta w Dęblinie. Wzięliśmy udział w uroczystymapelu rozpoczynającym Zlot i świeczowisku z prezentacją drużyn. Jak  przystało na jubileusz – nie zabrakło tortu.
W piątek uczestniczyliśmy w Harcersko- Wojskowych Manewrach Techniczno- Obronnych pod hasłem „Sprawni jak żołnierze”. Po południu odbyła się olimpiada sportowa. Wataha spróbowała swoich sił we wszystkich konkurencjach. Dzień zakończył się muzycznie – dyskoteką.
Na sobotę przygotowano dla nasQuestu. Przemierzaliśmy ulice  i okolice Dęblina. Odwiedzając różne miejsca poznawaliśmy ciekawostki związane z historią tego miasta i Polski. Po apelu pożegnalnym wyruszyliśmy do domów.  Dziękujemy za wspaniałą przygodę.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl