Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wystawa edukacyjna „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”
Wystawa edukacyjna „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”
 

Wystawa edukacyjna „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”

17 października uczniowiez klas podstawowych III, V i VIII obejrzeli wystawę na temat bezpiecznego grzybobrania zorganizowaną w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach.

Na wystawie zostały zaprezentowane atrapy grzybów oraz świeże grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Okazy prezentowane były w otoczeniu drzewek, krzewów i innych elementów runa leśnego, tworząc niepowtarzalną atmosferę lasu.Uczniowie poznalipodstawowe zasady zbierania darów lasu. Podczas wystawy prezentowany był również film edukacyjny, dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł grzybobrania. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji o rodzajach grzybów, ich budowie oraz zasadach rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych.
Grzyby w naszym kraju są chętnie zbierane i spożywane ze względu na walory smakowe oraz zapachowe. W Polsce rośnie wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności. Spotykamy gatunki trujące, niejadalne i jadalne. Niemal każda rodzina grzybów ma swoich trujących przedstawicieli. Przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami można się jednak uchronić. Trzeba poznać cechy identyfikujące grzyby jadalne i te łudząco podobne do nich, które często z nimi są mylone, grzyby trujące.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl