Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.
Wyjście do lasu
Las jest wspaniałym, otwartym dla wszystkim miejscem odpoczynku. Można tu uprawiać sport, zbierać jagody lub po prostu chłonąć ciszę, spokój i rozkoszować się leśnym powietrzem.
W piękny, słoneczny dzień 19 października uczniowie klasy IV i VII wybrali się do lasu w poszukiwaniu grzybów.
Z dużym skupieniem i uwagą przemierzaliśmy leśne zakątki. Pamiętaliśmy przy tym o zasadach obowiązujących podczas pobytu w lesie. Pomimo napotkania wielu muchomorów, udało nam się znaleźć kilka okazów jadalnych grzybków.
Z dużym skupieniem i uwagą przemierzaliśmy leśne zakątki. Pamiętaliśmy przy tym o zasadach obowiązujących podczas pobytu w lesie. Pomimo napotkania wielu muchomorów, udało nam się znaleźć kilka okazów jadalnych grzybków.
Już za chwileczkę, już za momencik zobaczymy się na Koncercie Kolęd i pastorałek "Kolęda łączy".
Wieczór Kolęd to nieodłączny element tradycji SOSW w Stoku Lackim. Tegoroczna uroczystość odbyła się 17 grudnia.
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia oraz naszą piękną, ośrodkową Wigilię, na wspólne dzielenie się opłatkiem i dobrym słowem - w Szkole Przysposabiającej do Pracy trwają radosne przygotowania…
Po raz kolejny z radością przyjęliśmy zaproszenie od 293 WDH „Różana Piechota", na Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek w Warszawie. Odbył się on 9. grudnia 2024 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu w Warszawie.
6 grudnia w naszym ośrodku zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja!
Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony w pierwszym tygodniu grudnia zainicjowany został przez Parlament Europejski.
28 listopada 2024r. świętowaliśmy w Szkole Przysposabiającej do Pracy Andrzejki, czyli święto poprzedzające dzień świętego Andrzeja.