Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wyjątkowi Patrioci
Wyjątkowi Patrioci
 

Wyjątkowi Patrioci

Rok 2018 jest niezwykły dla wszystkich Polaków. Świętujemy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Chociaż odbyło się z tej okazji już tyle koncertów, spotkań, apeli, uroczystości wciąż mamy niedosyt. Chcemy sie nacieszyć wolną Polska. W codziennym zabieganiu zapominamy o tym przywileju i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby  być inaczej.  A przecież było…

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
w Stoku Lackim przez cały rok przygotowywali się do Święta Odzyskania Niepodległości. Wszystkie ważne szkolne uroczystości, piknik rodzinny „Dla Niepodległej”, ale także codzienne zajęcia lekcyjne pomagały im poczuć wagę tego wydarzenia i rozwijały dumę z przynależności narodowej. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim żołnierzom i ich dowódcom, którzy czynnie włączając się w organizowane przez nas przedsięwzięcia
i jednocześnie przybliżając dzieciom specyfikę służby wojskowej, byli dla wychowanków ośrodka wzorem patriotyzmu.
Ważną osobą, która towarzyszyła tym wszystkim wydarzeniom była fotograf Pani Agnieszka Król.  Wystawa Fotograficzna, którą Państwu prezentujemy  jest kontynuacją naszej wieloletniej współpracy.
Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w sposób spontaniczny
i szczery wyrażają swoje uczucia. Ich radość, zachwyt i duma z tego, że są Polakami nie są pozowane. Życzymy także Państwu takich autentycznych przeżyć i zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl