Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka na PKP i pocztę
Wycieczka na PKP i pocztę
 

Wycieczka na PKP i pocztę

10 marca uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce na pocztę oraz dworzec kolejowy.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska budynkowi Poczty Polskiej, poznać pracę pani kasjerki oraz  listonosza. Samodzielnie zakupiły kartki pocztowe oraz znaczki, a z pomocą wychowawców zaadresowały i wysłały pocztówki do naszego ośrodka i do rodziców.
Następnie uczniowie udali  się na stację kolejową, gdzie mieli okazję podziwiać przyjeżdżające i odjeżdżające pociągi. Odwiedzili każdy z peronów, przechodząc podziemnym tunelem. Na koniec, dzięki życzliwości pana maszynisty mogli wejść do pociągu i poczuć się pełnoprawnymi pasażerami, choć bez zakupionych biletów. Na „do widzenia” , pan maszynista pożegnał nas pociągowym klaksonem.

AKTUALNOŚCI

  • „Spotkania z muzyką 2024” – podsumowanie

    „Muzyka jest wiecznym elementem życia” - Johann Sebastian Bach

    czytaj więcej
  • Warsztaty ceramiczne w Arche w Siedlcach

    W drugim półroczu mijającego roku szkolnego uczennice klasy VIIIB udały się w niezapomnianą podróż w świat sztuki i rzemiosła. Dzięki Fundacji Leny Grochowskiej działającej w Arche w Siedlcach dziewczęta odkrywały tajemnice formowania gliny oraz szkliwienia, malowania i zdobienia ceramiki podczas dziesięciu zajęć warsztatowych.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych