Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś
Wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś
 

Wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś

14 maja 2019 roku uczniowie Grup Rewalidacji Wychowawczej wraz z opiekunami zawitali do wyjątkowego zwierzyńca.

Zwierzyniec Eurostruś zaoferował nam możliwość spotkania wielu ciekawych zwierząt, które się pokazują, odzywają, tańczą, ganiają, piórami stroszą i krzyczą. Mieliśmy możliwość poznać charaktery, zachowania, upodobania tych ciekawych stworzeń. Mogliśmy poznawać zwierzęta na kilka sposobów – ganiać, łapać, dotykać, głaskać, bawić się i przede wszystkim obserwować. Wśród zwierząt hodowlanych dominował drób czyli zwierzaki oferujące różnej wielkości jajka.
Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji było skonsumowanie jajecznicy sporządzonej ze strusiego jaja - ilość takiego dania odpowiada jajecznicy z około 15 jaj kurzych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie a także znakomity posiłek po rześkim, wiosennym dniu spędzonym na świeżym powietrzu.
Była to nasza pierwsza wizyta w zwierzyńcu Eurostruś ale z pewnością nie ostatnia.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Edukacji Narodowej 2019

    Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników naszego Ośrodka na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się w piątek 11 paźdniernika o godzinie 10:00.

    czytaj więcej
  • Wycieczka do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siedlcach

    7 października 2019 roku uczniowie klasy IIIA Pdp i III B Pdp  wzięli udział w wycieczce do  siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siedlcach.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl