Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś
Wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś
 

Wycieczka do Zwierzyńca Eurostruś

14 maja 2019 roku uczniowie Grup Rewalidacji Wychowawczej wraz z opiekunami zawitali do wyjątkowego zwierzyńca.

Zwierzyniec Eurostruś zaoferował nam możliwość spotkania wielu ciekawych zwierząt, które się pokazują, odzywają, tańczą, ganiają, piórami stroszą i krzyczą. Mieliśmy możliwość poznać charaktery, zachowania, upodobania tych ciekawych stworzeń. Mogliśmy poznawać zwierzęta na kilka sposobów – ganiać, łapać, dotykać, głaskać, bawić się i przede wszystkim obserwować. Wśród zwierząt hodowlanych dominował drób czyli zwierzaki oferujące różnej wielkości jajka.
Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji było skonsumowanie jajecznicy sporządzonej ze strusiego jaja - ilość takiego dania odpowiada jajecznicy z około 15 jaj kurzych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie a także znakomity posiłek po rześkim, wiosennym dniu spędzonym na świeżym powietrzu.
Była to nasza pierwsza wizyta w zwierzyńcu Eurostruś ale z pewnością nie ostatnia.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Praw Zwierząt

    22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Prawa Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski Sejm Ustawy o ochronie zwierząt, a stało się to właśnie 22 maja 1997 roku.

    czytaj więcej
  • Zainspirowani wiosną - VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

    21 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl