Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Ziołowego Zakątka - złota jesień 2019
Wycieczka do Ziołowego Zakątka - złota jesień 2019
 

Wycieczka do Ziołowego Zakątka - złota jesień 2019

Dnia 15 października uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do Korycin, gdzie mieści się Ziołowy Zakątek.

Jesienna, choć słoneczna i ciepła pogoda zwiastowała wyjątkowość naszej wyprawy. I tak się stało. Pierwszym punktem  zwiedzania był kontakt  z naturą i domowymi zwierzętami: owcami, kozami, królikami, szynszylami oraz ptactwem domowym.
Kolejnym punktem było zobaczenie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, w którym zgromadzona jest kolekcja praktycznie całej flory Polski . Dzieci miały możliwość poznania za pomocą wzroku, dotyku i zapachu najróżniejszych ziół i kwiatów, zarówno tych chronionych, jak i dziko rosnących, roślin trujących i przyprawowych.
Po licznych doznaniach sensorycznych dzieci relaksowały się spacerując po lesie, wokół stawu, jak i korzystając z atrakcji drewnianego placu zabaw.
W pobliskim sklepie z ziołami uczniowie dokonali wyboru i zakupu  naturalnych produktów pochodzących z upraw zakątka.
Oczywiście był też czas na wspólny posiłek i pamiątkowe zdjęcia.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie dzieci  z entuzjazmem opowiadały o przeżytych atrakcjach.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl