Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Warszawy klas gimnazjalnych
Wycieczka do Warszawy klas gimnazjalnych
 

Wycieczka do Warszawy klas gimnazjalnych

Dnia 04 marca 2015 roku klasy gimnazjalne naszego ośrodka pod opieką swoich wychowawców p. Małgorzaty Kowalczyk, p. Barbary Frankowskiej i p. Doroty Chudzik wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Celem podróży było Centrum Nauki Kopernik.

Wyjeżdżając ze Stoku Lackiego zostawiliśmy za sobą zachmurzone niebo, padający śnieg z deszczem. Zbliżając się do stolicy pogoda zaczynała być coraz bardziej łaskawsza a u celu podróży cieszyło słońce i przyjemny , ciepły wietrzyk. Po dotarciu do muzeum, zostawieniu odzieży w szatni, pobraniu biletów i bransoletek identyfikacyjnych rozpoczęliśmy zwiedzanie. Było to dla nas niesamowite przeżycie ponieważ oprócz tego , że mogliśmy wiele zobaczyć to jeszcze mogliśmy dotknąć , doświadczyć. Zachwycało nas wszystko : obraz, światło, dostępna przestrzeń, swoboda, wielość  doświadczeń, różnorodność  doznań. Oprócz wszystkich dostępnych stanowisk do zwiedzania zaproponowano nam dwa krótkie przedstawienia w specjalnie przygotowanych mini salach teatralnych. Ciekawym okazała się także propozycja uczestnictwa w zajęciach połączonych z działaniem praktycznym. Pod okiem i z instrukcją przemiłych animatorów wykonywaliśmy z dostępnych materiałów maszyny latające, których możliwości sprawdzaliśmy w tunelu powietrznym. Jednym słowem mnóstwo niezapomnianych wrażeń i ciekawych nieznanych nam dotąd doświadczeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Może kiedyś tam wrócimy, bardzo byśmy tego chcieli bo naprawdę warto!

AKTUALNOŚCI

  • EUROPEJSKI DZIEŃ TALENTÓW

    Dnia 25 marca obchodzimy Europejski Dzień Talentów.

    czytaj więcej
  • 1 marca PAMIĘTAMY!

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl