Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie
Wycieczka do TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie
 

Wycieczka do TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie

Dnia 18 października 2018r. uczniowie klas PdP, gimnazjum i klasy VIII b z opiekunami odwiedzili siedzibę TVP przy ulicy Woronicza w Warszawie.

Wszyscy ciekawi byli jak wygląda życie telewizji od kulis. Po spotkaniu z przewodnikiem musieliśmy przejść przez bramki kontrolne, by móc zwiedzić interesujące nas pomieszczenia telewizyjne. Najpierw oglądaliśmy różne studia. Tam dowiedzieliśmy się jak przebiega nagranie programu. Większość z nich nagrywana jest kilka dni wcześniej jak np. program pani Jaworowicz oraz program „Jaka to melodia”. Studia różniły się między sobą wielkością i wystrojem. W każdym widzieliśmy dużo monitorów i kamer. Wchodziliśmy także  do reżyserki obok studia nagrań. Przewodnik opowiadał nam na czym polega praca osób tam zatrudnionych. Pokazywał urządzenia, przy pomocy których opracowuje się wizję, światło i dźwięk. W dalszej części zwiedzania telewizji przeszliśmy do nowej części budynku, gdzie znajduje się między innymi studio,  w którym nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”. Pomieszczenie to różniło się od innych pomieszczeń studyjnych przede wszystkim tym, że cała ściana była oszklona. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia małego muzeum, w którym znajdują się urządzenia, z których korzystano dawniej np. : kamery, maszyna do zapisywania filmów na dawnych taśmach, projektor, gramofony, stare telewizory oraz pacynki m. in. Jacka i Agatkę –„gwiazdy” pierwszych „ Dobranocek” dla najmłodszych. itp. Na pamiątkę naszej wizyty kupiliśmy różne gadżety związane z TVP. Z wycieczki pozostały wspomnienia, które utrwalone są na zdjęciach.

AKTUALNOŚCI

  • Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda łączy" 2024

    Jak co roku w styczniu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bożonarodzeniowym Koncercie Kolęd i Pastorałek pod hasłem  "Kolęda łączy", który odbędzie się 9 stycznia 2024 roku w CKiS w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Poznajemy postać św. Mikołaja - katecheza

    Dnia 22 listopada 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym w Stoku Lackim odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl