Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Teatru Baj i Oceanarium
Wycieczka do Teatru Baj i Oceanarium
 

Wycieczka do Teatru Baj i Oceanarium

W dniu 10 grudnia klasy VI c i III aG wybrały się na całodniową wycieczkę do Warszawy.
Głównym punktem naszej wycieczki był spektakl „Królowa Śniegu” w Teatrze Baj  i zwiedzanie Oceanarium  3D na Stadionie Narodowym.

Zaczęliśmy od oglądania spektaklu jednej  z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena pt. „Królowa śniegu”. Teatr lalek i samo przedstawienie  oczarowało nas swą „magią” i baśniowym charakterem  spektaklu.
W naszej pamięci na długo pozostanie wspaniała sztuka artystyczna przedstawiona za pomocą niezwykłej gry aktorskiej i  robiącym na nas duże wrażenie- pięknym lalkom.

Następnie „zmierzyliśmy się”  z   głębiną oceanu  pełnego  gadów,  ryb  i ssaków w  Oceanarium Prehistorycznym. Odkrywaliśmy  labirynty ogromnych "akwariów”- czyli ekranów 3D, w jego wnętrzach poczuliśmy się jak w środku oceanu, pośród wielkich stworzeń i malowniczej roślinności.
Niesamowite wrażenia wizualne robią pływające gady, ponieważ są  w swoich naturalnych rozmiarach, a przelewająca się woda oceanu jest dopełnieniem naturalnych warunków życia tych stworzeń.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się  w McDonald's na posiłek.
Wycieczkę zorganizowały panie: A. Ułanowska, D. Chudzik , B. Drajkarz.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl