Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Portu Lotniczego im. Chopina
Wycieczka do Portu Lotniczego im. Chopina
 

Wycieczka do Portu Lotniczego im. Chopina

Dnia 13 czerwca 2019 roku grupa młodzieży z naszego ośrodka – Szkoła PdP i Gimnazjum - wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym zaplanowanym miejscem naszej podróży był port lotniczy im. Chopina. Byliśmy pod wielkim wrażeniem przestrzeni, olbrzymiej powierzchni i wspaniałej organizacji całego lotniska. Mieliśmy możliwość oglądać startujące i lądujące maszyny - wspaniałe statki powietrzne naszego rodzimego przewoźnika LOT-u oraz wielu innych zagranicznych linii. Zadziwiła nas niezwykła sprawność i organizacja zawiadowania pasami startowymi, poruszania się po nich nie tylko samolotów, ale także autobusów z pasażerami, wozów bagażowych, technicznych oraz innych z ramienia obsługi. Wspaniałe widoki, oprócz tego, że  fascynujące, były także niezwykle przyjemne, ponieważ taras widokowy to obecnie zadaszone, klimatyzowane przestrzenne balkony. Pełni wrażeń ruszyliśmy dalej - na warszawską Sadybę - do kina IMAX, gdzie uczestniczyliśmy w projekcji amerykańskiego filmu fabularnego z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowanego przez wytwórnię Walt Disney Studio, z niesamowitą kreacją Willa Smitha w roli Gina, pod bajecznym tytułem "Aladyn". Wspaniały, pełny niesamowitych efektów , ale też dający wiele radości i muzycznych wzruszeń film zapamiętamy na długo. Po seansie smaczny obiadek, a w drodze powrotnej oczywiście lody, bez których, przy tropikalnej temperaturze na zewnątrz, trudno wyobrazić sobie lepsze zwieńczenie naszej podróży. Pełni wrażeń wróciliśmy do ośrodka. W drodze powrotnej było dużo wspólnych śpiewów i żartów. Niestety - to ostatnia wycieczka w takim składzie uczniów. Większość z nich kończy naszą szkołę, tym bardziej była ona wyjątkowa i zostanie nam wszystkim w pamięci na bardzo , bardzo długo…

AKTUALNOŚCI

  • Nauka zdalna

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez naszych uczniów.

    czytaj więcej
  • Podziękowanie za udział w akcji Polska – moja Ojczyzna

    Po zakończonej akcji - czas na podsumowanie.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl