Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie
 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie

Na krótko przed majówką,  w piękny ciepły dzień 28 kwietnia uczniowie klasy VIIIA, II SPP i IIIC SPP udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Ogrodu Botanicznego – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od strefy roślinności górskiej, następnie udaliśmy się do alei magnolii i hortensji. Uczniowie podziwiali drzewo zasadzone w 2006 roku na cześć naszego słynnego rodaka Jana Pawła II – Dąb Papieski oraz rośliny lecznicze i przyprawowe. Pełni wrażeń  udaliśmy się do Botanica Cafe&Bistro, gdzie spożyliśmy pyszny  obiad.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl