Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach 2019
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach 2019
 

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach 2019

Dnia 13 marca 2019 roku uczniowie kl. IV i kl. VIIIB szkoły podstawowej odwiedzili  Miejską Bibliotekę Publiczną w Siedlcach.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży uczniowie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych podczas których zapoznali się z zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz zobaczyli księgozbiór. Poznali wiele publikacji o nietypowych kształtach i formatach, w tym książkę o kolorach dla osób niewidomych oraz liczne książki POP-UP, które wywołały wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. Jako jedyni zwiedziliśmy miejsce niedostępne dla przeciętnego czytelnia – magazyn książek.
W Oddziale Zbiorów Specjalnych uczniowie zobaczyli publikacje dźwiękowe oraz zasoby audiwizualne (kasety, audibooki, płyty, w tym płyty winylowe gramofonowe) oraz książki dla osób niewidomych i książki sensoryczne.
Na koniec uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku - ławeczce Stefana Żeromskiego.
Dziękujemy paniom bibliotekarkom za serdeczne przyjęcie oraz profesjonalne i ciekawe zajęcia o funkcjonowaniu biblioteki.
Do zobaczenia w maju!!!

AKTUALNOŚCI

  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    czytaj więcej
  • Wycieczka do Sejmu i Senatu RP 2019

    18 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły PdP z p. dyr. A. Hołownią oraz nauczycielkami: p. B. Frankowską, p. M. Krystowską, p. M. Grzegorek wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W planach było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl