Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do manufaktury czekolady
Wycieczka do manufaktury czekolady
 

Wycieczka do manufaktury czekolady

W środę 23 listopada od wczesnych godzin porannych dużo się działo. Najstarsze klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowywały się do wyjazdu na wycieczkę szkolną.

Jeszcze tylko prowiant, apteczka, lista obecności i pełni emocji wyruszyliśmy. Naszym celem Warszawa. Dobra trasa, sprzyjające warunki atmosferyczne, doświadczony kierowca wszystko to pozwoliło nam dotrzeć na czas. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Pałac Kultury i Nauki. Krótka podróż super szybką windą i już byliśmy na 30-tym piętrze, gdzie na tarasie widokowym podziwialiśmy panoramę Warszawy i nawet mgła, której obawialiśmy się była łaskawa i z każda minutą unosiła się odsłaniając coraz piękniejszą panoramę stolicy. Kolejnym miejscem naszej podróży była manufaktura czekolady  a tam wspaniałe warsztaty twórcze, własne komponowanie czekolady, którą każdy z uczestników mógł zabrać do domu wraz z dyplomem „młodego czekoladnika”.  Czekoladowe aromaty pobudziły nasze apetyty więc przyszedł czas na obiad w warszawskim barze mlecznym pod nazwą „Prasowy”, gdzie styl, atmosfera i specjalne elementy dekoracji  cofnęły nas w lata 70 –te. Było bardzo miło, super smacznie
i bardzo klimatycznie.
Cała nasza wycieczka, każde miejsce, w którym byliśmy, panująca atmosfera wewnątrz grupy wycieczkowej były wspaniałe. Wszyscy uczniowie a także opiekunowie spisali się na medal. To był fantastyczny dzień, a właśnie na to liczyliśmy. Zapamiętamy go  długo!!!

AKTUALNOŚCI

  • „Niech żyje Bal Karnawałowy 2023!”

    W czwartek, 2 lutego odbył się w naszym ośrodku doroczny bal karnawałowy. W zabawie tanecznej uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz przedszkolaki i uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

    czytaj więcej
  • Kolędowanie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

    Dnia 25 stycznia, na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach uczniowie klasy III, IV i VI wzięli udział w Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl