Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Łodzi
Wycieczka do Łodzi
 

Wycieczka do Łodzi

Dnia 11 czerwca niemal cała społeczność szkoły podstawowej oraz kilkoro uczniów szkoły przysposabiającej do pracy, wraz z opiekunami i Panią dyrektor wybrała się na całodniową wycieczkę do Łodzi.

Emocje towarzyszyły nam już od wczesnych godzin porannych, kiedy to wyczekiwaliśmy przyjazdu autokaru. Chwilę po godz. 6.00 podjechał pod Pałac nowoczesny pojazd, w którym szybko zadomowiliśmy się na kilka godzin. Podróż minęła nam sprawnie, bez żadnych niespodzianek. Korki „były łaskawe i nie stawały nam” na drodze.
Pierwszym punktem naszego zwiedzania był Park Żródliska, a w nim Palmiarnia z bogactwem egzotycznych roślin
i zwierząt, które zapierały dech w piersiach. Palmy, paprocie, bananowce,kaktusy, storczyki, żółwie i ryby kreowały niesamowity klimat odległych tropikalnych miejsc, który mogliśmy poczuć w samym centrum Łodzi.
Po zwiedzeniu Ogrodu Botanicznego udaliśmy się w okolice Galerii EC1, gdzie na terenie bezpiecznym
i przyjaznym dla turystów, skonsumowaliśmy ciepły posiłek przywieziony ze Stoku Lackiego. Jedzenie na świeżym powietrzu wzmogło apetyt wielu z nas, gdyż niektórzy skorzystali z dokładki…
Niedługo potem siedzieliśmy już w Planetarium delektując się ciszą, błogim głosem pana spikera i rozgwieżdżonym niebem. Wzięliśmy udział w edukacyjnej lekcji na żywo pt: „ Nasze podwórko”. Przez godzinę „specjalista od kosmosu” opowiadał nam ciekawostki i nowinki na temat naszego Układu Słonecznego poparte animacją komputerową i krótkimi filmami. Niektórzy z nas poczuli się komfortowo leżąc na regulowanych fotelach. Gdzieniegdzie słychać było drobne chrapanie, ale przecież była noc i drzemka poobiednia każdemu się należała.
Ci najwytrwalsi wytrzymali do końca,a  wiedza którą zdobyli jest bezcenna.
Kolejną atrakcją była wizyta w Orientarium – najnowocześniejszym kompleksie prezentującym faunę i florę Azji południowo – wschodniej. Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części: słoniarnię, strefę wybiegu, oceaniczną, Wyspy Sundajskie.
Zwiedzanie ZOO rozpoczęliśmy od podziwiania   bogactwa świata  morskiego i oceanicznegow podwodnym tunelu - rekinów, płaszczek, żarłaczy, koników morskich i raf koralowych. Pod gołym niebem zachwycaliśmy się egzotycznymi zwierzętami takimi jak: słonie, żyrafy, małpy, lwy, tygrysy, wielbłądy.
Wizyta w Orientariumbyła ostatnim punktem naszej wycieczki. Po dość długim zwiedzaniu ponownie zgłodnieliśmy, więc w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w znanej i lubianej przez dzieci restauracji. Wysmażone nuggetsy i frytki, a na deser lody okazały się punktem kulminacyjnym naszego wyjazdu.
Wycieczka z pewnością udała się. Wszyscy byli grzeczni, zdyscyplinowani, po powrocie bardzo zmęczeni,
ale zadowoleni…bo mocno w to wierzyliśmy!
Myślimy już o kolejnej…

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych