Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Kodnia
Wycieczka do Kodnia
 

Wycieczka do Kodnia

Dnia 20 września 2017 roku uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka wyruszyli na wycieczkę pielgrzymkową do Kodnia, do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.

Pierwszym punktem programu był udział we Mszy Św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej. Po eucharystii mogliśmy usłyszeć historię sanktuarium, pochodzenie obrazu oraz wiele innych ciekawostek na temat tego miejsca.
Po zakupieniu pamiątek w okolicznym sklepie, udaliśmy się do prowadzonej przez Oblatów Maryi Niepokalanej, "Jadłodalni u Oblatów", restauracji innej niż wszystkie. Obiekt wchodzący w skład kompleksu przeznaczonego dla pielgrzymów zrobił na nas wrażenie swoim rozmachem i elegancją, co zaostrzyło apetyty.
Posileni udaliśmy się na spotkanie z przewodnikiem, który przybliżył nam historię dawnego miasta Kodnia, oraz oprowadził po okolicznym zespole parkowym. Poznaliśmy historię rodu Sapiehów - założycieli miasta, historię rozwoju, funkcjonowania portu rzecznego na rzece Bug. Zwiedzaliśmy okoliczne zabytki, podziwialiśmy piękno parku w jesiennej aurze i wreszcie dotarliśmy do Ogrodu Zielnego Matki Bożej, który zachwycał bogactwem i zapachem ziół. Uwagę przyciągały także liczne fotanny.
Trochę zmęczeni wracaliśmy w kierunku autokaru, niechętnie rozstając się z oblacką ostoją wyciszenia i zadumy. Z pewnością będzie to miejsce, które chętnie odwiedzimy również o innej, bardziej kwitnącej porze roku.

Nasza pielgrzymka mogła się odbyć dzięki hojności serc ofiarodawców, którym wyrażamy ogromną wdzięczność, a są nimi: p. Dyrektor Anna Hołownia, ks. Jacek Sereda, ks. Maciej Majek oraz p. Andrzej Gałach - właściciel firmy "PLUS - przewóz osób", który obniżył koszty przejazdu.

AKTUALNOŚCI

  • „Niech żyje Bal Karnawałowy 2023!”

    W czwartek, 2 lutego odbył się w naszym ośrodku doroczny bal karnawałowy. W zabawie tanecznej uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy oraz przedszkolaki i uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.

    czytaj więcej
  • Kolędowanie w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

    Dnia 25 stycznia, na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach uczniowie klasy III, IV i VI wzięli udział w Jasełkach i wspólnym kolędowaniu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl