Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach - 9 czerwca 2016r.
Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach - 9 czerwca 2016r.
 

Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach - 9 czerwca 2016r.

Czerwiec jest miesiącem, kiedy otwierają się dla zwiedzających podwoje bibliotek w całej Polsce, w związku z ogólnopolską akcją Noc Bibliotek. Po raz drugi, na specjalne zaproszenie Dyrektor BG UP-H Pani Ewy Kozarskiej, grupa młodzieży naszej placówki uczestniczyła w zwiedzaniu Biblioteki uniwersyteckiej.

Naszym przewodnikiem była zaprzyjaźniona z Sekcją Plastyczną pani Ania Mielczarek, sekundująca od wielu lat naszym wystawom na Uczelni siedleckiej.
      Mogliśmy podziwiać nowoczesne, przestronne wnętrza czytelni, zapoznając się pod nadzorem pani Ani ze specjalistycznym sprzętem komputerowym dla studentów z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Wyszukiwaliśmy na półkach bibliotecznych tego, co zgodne z naszymi zainteresowaniami – Mateusz natychmiast odnalazł czerwcowy numer czasopisma z Robertem Lewandowskim na okładce. Zbliża się przecież Euro '2016! Zostaliśmy wprowadzeni do Działu Zbiorów Specjalnych, gdzie mają wstęp wyłącznie osoby upoważnione. Dotykaliśmy starych czasopism oraz wydawnictw książkowych w dziale starodruków. Podziwialiśmy największy i najmniejszy egzemplarz wydawniczy ze zbiorów bibliotecznych. Przesuwaliśmy  ogromne regały i wchodziliśmy na „Słonia” we wnętrzu zbiorów biblioteki. Odwiedziliśmy pomieszczenia przystosowane dla osób niewidomych i niedowidzących, gdzie „czytaliśmy” książki z nadrukiem pisma Braille'a. Na zakończenie zrelaksowaliśmy się w kąciku wypoczynkowym przygotowanym specjalnie dla nas.
     Miłą niespodzianką zamykającą naszą wizytę w Bibliotece, był słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka w gabinecie pani Dyrektor.  Młodzież czuła się wyjątkowo, podejmowana przez najważniejszą osobę w Bibliotece.
Po pysznych ciasteczkach i sokach wręczono upominki dla każdego uczestnika wycieczki. My także obdarowaliśmy miłe panie naszymi malowanymi Aniołami. Serce za serce! Mamy z Panią Dyrektor wspólne plany na przyszły rok współpracy. Ale o tym na razie cicho -sza!
Organizatorki: Elżbieta Nowak, Dorota Chudzik.
Współpraca -  Anna Mielczarek, Oddział Informacji Naukowej BG UP-H w Siedlcach .

AKTUALNOŚCI

 • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

  W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

  czytaj więcej
 • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

  I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych