Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach 2017
Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach 2017
 

Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach 2017

Juz od kilku lat zaprzyjaźniona z nami Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego  w Siedlcach otwiera przed nami swoje najskrytsze, niedostępne dla wszystkich zakamarki. My mieliśmy możliwość po raz trzeci zobaczyć te miejsca, do których inni nie maja dostępu.

Na specjalne zaproszenie Dyrektor BG  UP-H  Pani Ewy Kozarskiej grupa naszych uczniów dnia 30 maja 2017 roku wspólnie z opiekunami udała się na tę wspaniałą wycieczkę.  Przez szereg działów, specjalnych pomieszczeń oprowadzały nas,  wprowadzając   jednocześnie  w  cudowny  sposób  w  niezwykły świat książek i czasopism zaprzyjaźnione Panie z Działu Informacji Naukowej  - Pani Anna Mielczarek i Pani Magdalena Chromińska.  Wszystko bardzo nam sie podobało, wiele prezentowanych eksponatów zachwyciło, wiele zadziwiło- chociażby największa ,  najmniejsza czy najdłuższa książka w zbiorach bibliotecznych . Niesamowitych  wrażeń dostarczył nam Dział Zbiorów Specjalnych,  tam wszystko było niezwykłe - czasopisma, starodruki, ruchome regały a nawet wyjątkowy "papierowy" zapach.  Niezwykłe było również to , że mieliśmy  przywilej   nie tylko obejrzenia wszystkiego,  ale także dotknięcia. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wielość tematyczna zbiorów bibliotecznych jest niesamowita. Niesamowici są tez ludzie, którzy traktują  nas w tak wyjątkowy sposób , zapewniając niezwykłe doznania. Nasze spotkanie oczywiście nie mogło zakończyć  sie bez niespodzianki. Tradycyjnie już  z okazji naszej wizyty i zbliżającego się Dnia Dziecka Pani Dyrektor Ewa Kozarska przyjęła nas w swoim gabinecie,  gdzie czekał  słodki poczęstunek. Wszyscy nasi uczniowie zostali z tej okazji obdarowani upominkami. Bardzo serdecznie dziękujemy za niezwykłe przyjecie, okazane serce, serdeczność  i wyjątkową atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, do zobaczenia i jeszcze raz dziękujemy!!!

AKTUALNOŚCI

 • 2 kwietnia 2024 r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje jubileuszową X-tą edycję konkursu plastycznego pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”.

  czytaj więcej
 • Walentynki 2024

  14 lutego to fantastyczny dzień w kalendarzu. Wszyscy wiedzą, że właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. Zawsze staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Kultywujemy tradycję miłości, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl