Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach.
Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach.
 

Wycieczka do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach.

Wystawa "Jan Marcin Szancer - czarodziej wyobraźni"  11 maja - 6 czerwca 2015, Biblioteka Główna UP-H.
Zwiedzanie biblioteki oraz wizyta w Działach Zbiorów Specjalnych.

Uczestnicy: uczniowie klas II i III Gimnazjum, II SPdP.

Program wycieczki:

         1. Przepiękna wystawa ilustracji i wydawnictw.
J. M. Szancer - znakomity ilustrator książek przede wszystkim dla dzieci. W dobie ilustracji cyfrowej, sięgamy po prace mistrza Jana nie tylko z uwagi na sentyment, czy kunszt artystyczny, ale także dlatego, że przywołują w nas to co najpiękniejsze – nasze dzieciństwo i wiarę w lepszy świat. Prezentowane ilustracje pochodzą ze zbiorów Oficyny Wydawniczej G&P w Poznaniu. Wystawie towarzyszy prezentacja książek z ilustracjami Szancera.

           2.  Zwiedzanie Biblioteki ze wspaniałym przewodnikiem – panią Anią Mielczarek, która od lat przyjaźni się z nami, towarzysząc nam w naszych wystawach na Uczelni siedleckiej.
Oglądamy wyciszone, nowoczesne, przestronne wnętrza czytelni, także  ze specjalistycznym sprzętem komputerowym dla studentów niepełnosprawnych. Jesteśmy wprowadzeni do Działu Zbiorów Specjalnych, gdzie mogą wejść tylko osoby upoważnione, więc tym większe wyróżnienie. Oglądamy dział starodruków. Przesuwamy ogromne drzwi we wnętrzu zbiorów biblioteki. Przeglądamy archiwalne numery czasopism. Odwiedzamy pomieszczenia przystosowane dla studentów oraz osób niewidomych i niedowidzących, gdzie czekają na nas upominki – zakładki do książek z nadrukiem pisma Braille'a.

Zakończenie wizyty w Bibliotece uniwersyteckiej.
Niespodzianka przygotowana przez Dyrektor BG panią Ewę Kozarską.
Słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka w gabinecie pani dyrektor i prezenty dla każdego uczestnika wycieczki. Obiecaliśmy wracać i na pewno uczynimy to z ogromną radością. Zostaliśmy zaproszeni do współorganizowania akcji „Czytanie na schodach”, którą chcemy zainicjować we wrześniu 2015 roku w naszym ośrodku.

Biblioteka Główna UPH, prawdopodobnie jako jedyna biblioteka uniwersytecka, przystąpiła w 2010 r. do kampanii Cała Polska czyta dzieciom ze swoim autorskim projektem Książka dla żaka, uczniaka i przedszkolaka - majowe czytanie. Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej BG od lat współpracują z naszym ośrodkiem i co roku Sekcja Plastyczna pod kierunkiem pani Eli Nowak przeznacza część prac plastycznych na podziękowania dla osób zaangażowanych w tak szlachetne propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W maju 2015 roku również nasi uczniowie: Patrycja Wardziak i Mateusz Chojecki przekazali kilka swoich prac przeznaczonych specjalnie na tę ogólnopolską akcję.

Organizatorki: Elżbieta Nowak, Dorota Chudzik.
Współpraca -  Anna Mielczarek, Oddział Informacji Naukowej BG UP-H .
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl