Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wycieczka do Biblioteki Główna Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach 2018
Wycieczka do Biblioteki Główna Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach 2018
 

Wycieczka do Biblioteki Główna Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach 2018

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego  w Siedlcach odkryła przed nami swoje skarby już po raz czwarty - 13 czerwca 2018 roku.

Przyjęliśmy z radością zaproszenie Dyrektor Biblioteki - Pani Ewy Kozarskiej. Grupa uczniów Szkoły PdP i III klasy Gimnazjum podążyła za paniami z Działu Informacji Naukowej - Anią Mielczarek i  Magdaleną Chromińską. W tym roku nasze przewodniczki zaakcentowały Noc Bibliotek, która tematycznie związana była z kulturą Polski przedwojennej z okazji 100- lecia Niepodległej.  Mogliśmy przebrać się w piękne stroje, użyć kosmetyków i  zapachów perfum stworzonych według dawnych receptur. Przeglądaliśmy prasę i książki z epoki Marszałka. Oczywiście zajrzeliśmy do działu zbiorów specjalnych i archiwum, gdzie pozwolono nam nie tylko oglądać, ale także dotykać starodruków, książek pisanych alfabetem Braille’a, czasopism na pożółkłym, czerpanym papierze. Wzięliśmy udział  w zabawach plastycznych z rysowaniem nitką i tuszem. A dla naszych kibiców, tuż przed Mundialem, panie przygotowały specjalny kącik z prasą sportową. Spotkanie zakończyło  się tradycyjnie w gabinecie Pani Dyrektor,  gdzie czekał  zastawiony przysmakami stół. Z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie otrzymali miłe upominki. Jeszcze pamiątkowa sesja zdjęciowa i… nasze serce dla Pani Ewy rysowane przez uczniów. Już czekamy na kolejne spotkanie z tajemnicami Biblioteki uniwersyteckiej i dziękujemy!
Wycieczkę zorganizowały panie Ela Nowak i Dorota Chudzik.

AKTUALNOŚCI

 • Dzień Edukacji Narodowej 2019

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników naszego Ośrodka na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się w piątek 11 paźdniernika o godzinie 10:00.

  czytaj więcej
 • Wycieczka do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siedlcach

  7 października 2019 roku uczniowie klasy IIIA Pdp i III B Pdp  wzięli udział w wycieczce do  siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siedlcach.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl