Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

„Wolna Polska” – wspólne świętowanie Niepodległości
7 listopada 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Obchody rozpoczęły się udziałem w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, podczas której cała społeczność szkolna z dumą odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.
Następnie odbyła się akademia „Wolna Polska” przygotowana przez uczniów, którzy poprzez wiersze i pieśni przypomnieli historię walk o wolność. W swoich wystąpieniach ukazali trudne losy naszej Ojczyzny, odwagę
i poświęcenie Polaków walczących o niepodległość. Wspólnie śpiewano znane pieśni patriotyczne, takie jak: „Pierwsza Brygada”, „Szara piechota” czy „Niepodległa, niepokorna”.
To było wspólne świętowanie pełne emocji i wzruszeń. Jak podkreśliła Pani Dyrektor Anna Hołownia, niełatwo jest włączyć wszystkich do wspólnego przeżywania takich chwil, a tym razem udało się to wspaniale – razem śpiewali uczniowie, rodzice i pracownicy ośrodka. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie wzruszającego występu oraz wygłosiła przemówienie, w którym nawiązała do tematyki obchodów, podkreślając znaczenie niepodległości i wagę tego historycznego dnia.
Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu „Kotylion Niepodległościowy” i wręczono nagrody laureatom. Całość przebiegła w ciepłej, patriotycznej atmosferze, niosąc przesłanie jedności, wdzięczności i dumy z bycia Polakiem.
Następnie odbyła się akademia „Wolna Polska” przygotowana przez uczniów, którzy poprzez wiersze i pieśni przypomnieli historię walk o wolność. W swoich wystąpieniach ukazali trudne losy naszej Ojczyzny, odwagę
i poświęcenie Polaków walczących o niepodległość. Wspólnie śpiewano znane pieśni patriotyczne, takie jak: „Pierwsza Brygada”, „Szara piechota” czy „Niepodległa, niepokorna”.
To było wspólne świętowanie pełne emocji i wzruszeń. Jak podkreśliła Pani Dyrektor Anna Hołownia, niełatwo jest włączyć wszystkich do wspólnego przeżywania takich chwil, a tym razem udało się to wspaniale – razem śpiewali uczniowie, rodzice i pracownicy ośrodka. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie wzruszającego występu oraz wygłosiła przemówienie, w którym nawiązała do tematyki obchodów, podkreślając znaczenie niepodległości i wagę tego historycznego dnia.
Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu „Kotylion Niepodległościowy” i wręczono nagrody laureatom. Całość przebiegła w ciepłej, patriotycznej atmosferze, niosąc przesłanie jedności, wdzięczności i dumy z bycia Polakiem.

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.



























