Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wizyta funkcjonariuszy Policji
Wizyta funkcjonariuszy Policji
 

Wizyta funkcjonariuszy Policji

W dniu 23 listopada 2022 r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

W spotkaniu brali udział: asp. Robert Gurba, sierż. Maciej Tyszko - przewodnik psa, sierż. sztab. Barbara Jastrzębska i post. Piotr Wajszczuk.
Funkcjonariusze przeszkolili naszych uczniów w bezpiecznym poruszaniu się w drodze do szkoły oraz omawiali, jakie panują zagrożenia we współczesnych czasach. Policjanci posiadali ze sobą wyposażenie służbowe w postaci kajdanek, lizaka służbowego, pałki służbowej i latarki, które prezentowali dzieciom.
Niespodzianką była zaprezentowana przez funkcjonariuszy policyjna maskotka o nazwie ,,Komisarz Zebra’’, która przyjechała na nasze zaproszenie z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Komisarz Zebra pokazywał jak poruszać się bezpiecznie na drodze i po przejściu dla pieszych. Pies służbowy, który prezentował swoje służbowe umiejętności, był również wielką atrakcją.
Komisarz Zebra i pies Cywil wywołały u dzieci wielką radość i wzruszenie. W imieniu naszym i uczniów, chcemy podziękować przybyłym funkcjonariuszom policji za zaangażowanie, przekazaną wiedzę, oraz miło spędzony czas. Zapraszamy ponownie i dziękujemy.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Pluszowego Misia 2022

    Wszyscy znamy misie z bajek i filmów. Koralgol, Uszatek, Puchatek, Paddington, Tedy to przyjaciele wielu z nas.

    czytaj więcej
  • Wycieczka do manufaktury czekolady

    W środę 23 listopada od wczesnych godzin porannych dużo się działo. Najstarsze klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowywały się do wyjazdu na wycieczkę szkolną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl