Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Witaminy w internacie
Witaminy w internacie
 

Witaminy w internacie

Dnia 14 listopada w internacie odbyło się prozdrowotne spotkanie mające na celu uświadomienie dzieciom, jak ważną rolę  w organizmie odgrywają witaminy.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od przedstawienia z udziałem wychowawców, którzy  spotykając w lesie Babę Jagę uświadomili wszystkim, że domek leśnej babci nie koniecznie musi być piernikowy. Poznana w lesie staruszka okazała się być smakoszką owoców i warzyw, a jej chatka po remoncie tryskała samym zdrowiem. Jej ściany i dach zbudowane były  z pysznych owoców i warzyw, a sama kobieta ubrana w dres chrupała z apetytem słodką , soczystą marchewkę.
Wychowankowie poprzez działania praktyczne  utrwalili nazwy podstawowych witamin wybierając adekwatnie do „Witaminowego wiersza” produkty spożywcze.Wiele radości przysporzyło im odgadywanie nazw owoców i warzyw po ich dotyku, zapachu oraz rywalizacje dotyczące próbowania różnorodnych smaków.
Hitem okazał się występ Świeżaków. Dzieci wysłuchały opowieści ulubionych maskotek o ich cechach charakteru oraz wartościach odżywczych. Wspólnie  śpiewały i ćwiczyły do znanych piosenek o zdrowiu.
Krótka prelekcja pani pielęgniarki zachęciła dzieci do przestrzegania zasad zdrowego odżywiania, szczególnie podczas pobytu w domu.
Na zakończenie spotkania każde dziecko wykonało  owocowo-warzywnego ludzika. Praca nad nim wymagała dużej kreatywności , której uczniom nie zabrakło. Mimo, że ludziki wyglądały niezwykle apetycznie to szybko zniknęły z talerzyków.
Serdecznie dziękujemy Pani wicedyrektor Annie Mościckiej za obecność i wspólną zabawę.

AKTUALNOŚCI

  • Dzień Praw Zwierząt

    22 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Prawa Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony przez Klub Gaja na pamiątkę przyjęcia przez polski Sejm Ustawy o ochronie zwierząt, a stało się to właśnie 22 maja 1997 roku.

    czytaj więcej
  • Zainspirowani wiosną - VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

    21 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się VI edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl