Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

WIOSENNE INSPIRACJE
WIOSENNE INSPIRACJE
 

WIOSENNE INSPIRACJE

Już po raz trzeci w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zorganizowany został Integracyjny Przegląd Małych Form Artystycznych „Wiosenne Inspiracje”.  W tym roku impreza odbyła się 19 maja w godz. 10.00 – 14.00

Swoje talenty zaprezentowało 340 młodych artystów z 18 placówek. Spotkanie w tak licznym gronie można zaliczyć do wyjątkowych wydarzeń, ponieważ zgromadziło na scenie różnorodne zespoły z przedszkoli, szkół, ośrodków szkolno – wychowawczych i klubów kultury. Nasi uczniowie także pokazali zgromadzonej widowni swoje talenty. Dwie uczennice zaśpiewały piosenkę pt. „Zostań moją przyjaciółką”, zaś sekcja  teatralna wystawiła krótkie przedstawienie pt. „Kocie amory”. Artystów podziwiało szerokie grono widzów, a wśród nich obecni na Przeglądzie: przedstawiciele administracji rządowej, władz samorządowych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz sponsor Pan Jarosław Gałczyński z żoną. Emocje towarzyszące występom były ogromne, a aktorzy jak zwykle mogli liczyć na gromkie brawa. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczny Integracyjny Przegląd Małych Form Artystycznych zakończył się dla wszystkich uczestników zwycięstwem. Wszystkie grupy otrzymały za udział w przeglądzie pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki.

Honorowy patronat nad przeglądem objął Starosta Siedlecki Pan Dariusz Stopa. Współorganizatorem naszego przedsięwzięcia było Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach zaś patronami medialnymi - Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl  i Tygodnik Siedlecki.

Zorganizowanie tegorocznej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe lub rzeczowe: Pana Dariusza Stopy Starosty Siedleckiego, Panów Radosława Baj i Mirosława Kielaka właścicieli firmy Baj & Kielak „Uprawa Pieczarek”  w Mordach,  Pana Jarosława Gałczyńskiego Dyrektora Centrum Medyczno – Diagnostyczne  Medica w Siedlcach, Pana Karola Tchórzewskiego Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach oraz Pana Mariusza Nasiłowskiego właściciela cukierni „Markiza”  w Siedlcach. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku – podsumowanie konkursu

    W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki nasze uczennice wzięły udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku”.

    czytaj więcej
  • Spotkania z małpką Iwoną - podsumowanie

    I to już koniec spotkań z sympatyczną małpką Iwoną.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych