Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wielkanocne Misterium w SOSW w Stoku Lackim
Wielkanocne Misterium w SOSW w Stoku Lackim
 

Wielkanocne Misterium w SOSW w Stoku Lackim

Jak co roku w szczególnym okresie oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy Koło Recytatorsko – Teatralne działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Stoku Lackim we współpracy z Sekcją Plastyczną, wystawiło teatralno - artystyczną wizję Misterium Męki Pańskiej.

W piątkowe przedpołudnie 18 marca 2016 roku grupa zaprezentowała premierowy spektakl. Ciekawe i trafiające do serc słowo wstępu wygłosiła siostra Katarzyna Balcerzak. W rolę Jezusa bardzo plastycznie wcielił się uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Zbyszek Śniarowski. Z okazji roku Miłosierdzia pojawił się wątek ludzi uwikłanych we własne grzechy (Norbert Prochenka, Mariusz Sprzączek i Mateusz Chojecki). Wzruszały niezwykle sugestywnie odegrana postać siostry Faustyny (Patrycja Pachuta)  i piękna rola Maryi (Emilia Chacińska), pocieszanej przez apostoła Jana (Adrian Paprocki). Uczniowie - Mateusz Przesmycki i Wojciech Przybyłek wystąpili w charakterze okrutnych biczowników, w przejmującej scenie przejścia z Ogrodu Oliwnego na Golgotę. Ciekawa oprawa muzyczna pana Jarka Ługowskiego, oryginalna scenografia pani Eli Nowak, multimedia i gra aktorska pod czujnym okiem pani Mirosławy Grzegorek robiły duże wrażenie. Dyrektor SOSW Anna Hołownia nie kryjąc wzruszenia, podziękowała młodym artystom za ich pasję i prawdę tworzenia. Złożyła także zebranym życzenia nadziei i radości płynącej z nadchodzących Świąt. Wszyscy uczestnicy Misterium zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez liczną widownię  - wraz z zaproszonymi gośćmi z Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim.

Niech wzniosła atmosfera Misterium pozostanie w nas wszystkich na długo. Dobrych, spokojnych Świąt! Organizatorzy.

AKTUALNOŚCI

  • 2 kwietnia 2024 r. - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    W ramach obchodów Światowego DniaŚwiadomości Autyzmu nasza placówka organizuje jubileuszową X-tą edycję konkursu plastycznego pt. „Kocham, myślę, czuję… na niebiesko”.

    czytaj więcej
  • Walentynki 2024

    14 lutego to fantastyczny dzień w kalendarzu. Wszyscy wiedzą, że właśnie wtedy obchodzimy święto zakochanych. Zawsze staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Kultywujemy tradycję miłości, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl