Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wieczór Kolęd 2018
Wieczór Kolęd 2018
 

Wieczór Kolęd 2018

Wyjątkowe przedstawienie nawiązujące do zwyczajów i tradycji wigilijnych towarzyszących oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia  było ozdobą tegorocznego „Wieczoru wigilijnego”, który odbył się 18 grudnia w naszym Ośrodku.

Na uroczystość przybyli:  ks. prałat Kazimierz  Niemirka - proboszcz parafii p.w Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, starosta  siedlecki - Karol Tchórzewski,  przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego - Marek Gorzała, a także przedstawiciele Rady Powiatu: Dariusz Stopa i Jan Osiej, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Stoku Lackim –  Mirosław Bieniek. Obecni byli także zaprzyjaźnieni z  Ośrodkiem: Jarosław Gałczyński-współwłaściciel NZOZ  „Medica” w Siedlcach,  Aleksandra Laine  -dyrektor ds. Operacyjnych i Rozwoju przy NZOZ „Medica” wraz z rodziną, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Nowym Opolu , rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy  oraz najliczniej zgromadzeni uczniowie i wychowankowie ośrodka.
Pani dyrektor Anna Hołownia powitała przybyłych gości i zaprosiła do celebrowania tego wyjątkowego dla wszystkich wydarzenia.
W  świątecznej atmosferze dzieci i młodzież  zaprezentowały przedstawienie nawiązujące do wielu tradycji, jakie towarzyszą przygotowaniom do świąt  Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wieczerza wigilijna, kolędowanie, dzielenie się prezentami oraz uczestnictwo w pasterce stanowiło przypomnienie, jak ważne i jak mocno zakorzenione w naszej tradycji są te wyjątkowe zwyczaje.
Po obejrzeniu części artystycznej, zgodnie z tradycją zgromadzeni podzielili się opłatkiem i  złożyli sobie życzenia, a następnie udali się na kolację wigilijną. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne kolędowanie z udziałem kleryków z WSD w Nowym Opolu.
Dziękujemy wszystkim gościom za obecność oraz życzymy najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

AKTUALNOŚCI

  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    czytaj więcej
  • Wycieczka do Sejmu i Senatu RP 2019

    18 czerwca 2019r. uczniowie Szkoły PdP z p. dyr. A. Hołownią oraz nauczycielkami: p. B. Frankowską, p. M. Krystowską, p. M. Grzegorek wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W planach było zwiedzanie Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl