Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wieczór Kolęd 2016
Dnia 15 grudnia 2016 r w naszym Ośrodku już od rana panował wyjątkowy nastrój.
Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali godzin popołudniowych, gdyż właśnie o 15.00 miał rozpocząć się Wigilijny Wieczór.
Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali godzin popołudniowych, gdyż właśnie o 15.00 miał rozpocząć się Wigilijny Wieczór.
Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik .Po korytarzu roznosił się zapach bigosu, w kuchennych garnkach bulgotał czerwony barszcz, a na patelni rumieniły się pierogi i pyszna ryba. Pojawiający się z minuty na minutę rodzice uczniów, dodawali im otuchy przed czekającym ich występem. Przywiezione przez rodziców makowce, pierniki i owoce zapełniały wigilijne stoły.
Tuż przed godziną 15.00 przybyli wszyscy zaproszeni goście m.in. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, ks. prał. Kazimierz Niemirka - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, ks. Leszek Borysiuk - kapelan biskupa siedleckiego, ks. Maciej Majek - ojciec duchowny WSD diecezji siedleckiej, zaprzyjaźnieni klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, przedstawiciele samorządu Województwa Mazowieckiego, władz Powiatu siedleckiego, Miasta Siedlce, Gminy Siedlce, placówek oświatowych w Stoku Lackim, a także pracownicy Ośrodka, podopieczni
i ich rodzice.
Pani Dyrektor Anna Hołownia powitała wszystkich gości, zapraszając do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej uroczystości.
Dzieci i młodzież uczące się w naszym Ośrodku zaprezentowały Jasełka nawiązujące do obchodzonego na świecie Roku Miłosierdzia. Gdy w skromnej stajence przyszedł na świat Zbawiciel, małe Anioły oddały mu hołd, tańcząc do pięknej pastorałki pt „:Do stajenki” .Młodzież w swoim przedstawieniu ukazała problemy dzisiejszego świata w różnych jego zakątkach. Głód, wojny, przemoc, rządza pieniądza, media i ludzki egoizm pozwoliły zapomnieć wielu z nas o Bożym Miłosierdziu. Nawrócony przez Anioła chłopiec odnajduje w betlejemskiej stajence siłę i miłość do czynienia dobra. Stara się przez wypełnianie dobrych uczynków pomóc najbardziej potrzebującym.
Nie lękajcie się kochać , nie lękajcie się pomagać i czynić światu dobro…to przesłanie Wigilijne, które ma swoje źródło w nowonarodzonym Jezusie.
Jak tradycji przystało wszyscy goście, pracownicy, jak i uczniowie złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem,
a następnie świętowali spożywając wigilijne potrawy i śpiewając najpiękniejsze kolędy.
Tuż przed godziną 15.00 przybyli wszyscy zaproszeni goście m.in. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda, ks. prał. Kazimierz Niemirka - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, ks. Leszek Borysiuk - kapelan biskupa siedleckiego, ks. Maciej Majek - ojciec duchowny WSD diecezji siedleckiej, zaprzyjaźnieni klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, przedstawiciele samorządu Województwa Mazowieckiego, władz Powiatu siedleckiego, Miasta Siedlce, Gminy Siedlce, placówek oświatowych w Stoku Lackim, a także pracownicy Ośrodka, podopieczni
i ich rodzice.
Pani Dyrektor Anna Hołownia powitała wszystkich gości, zapraszając do wspólnego przeżywania tej wyjątkowej uroczystości.
Dzieci i młodzież uczące się w naszym Ośrodku zaprezentowały Jasełka nawiązujące do obchodzonego na świecie Roku Miłosierdzia. Gdy w skromnej stajence przyszedł na świat Zbawiciel, małe Anioły oddały mu hołd, tańcząc do pięknej pastorałki pt „:Do stajenki” .Młodzież w swoim przedstawieniu ukazała problemy dzisiejszego świata w różnych jego zakątkach. Głód, wojny, przemoc, rządza pieniądza, media i ludzki egoizm pozwoliły zapomnieć wielu z nas o Bożym Miłosierdziu. Nawrócony przez Anioła chłopiec odnajduje w betlejemskiej stajence siłę i miłość do czynienia dobra. Stara się przez wypełnianie dobrych uczynków pomóc najbardziej potrzebującym.
Nie lękajcie się kochać , nie lękajcie się pomagać i czynić światu dobro…to przesłanie Wigilijne, które ma swoje źródło w nowonarodzonym Jezusie.
Jak tradycji przystało wszyscy goście, pracownicy, jak i uczniowie złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem,
a następnie świętowali spożywając wigilijne potrawy i śpiewając najpiękniejsze kolędy.

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.


























































