Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wieczór Kolęd 2013
Wieczór Kolęd 2013
 

Wieczór Kolęd 2013

19 grudzień 2013

Dnia 18 grudnia 2013 roku w naszym Ośrodku odbyła się najcieplejsza i chyba najbardziej wyczekiwana uroczystość - Wieczór Kolęd, będący zarazem naszym spotkaniem opłatkowym.

Ośrodek odwiedzili znakomici goście, m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego pan Henryk Brodowski, pani Józefa Rychlik - Wicestarosta Powiatu Siedleckiego, pan Kazimierz Prochenka - Radny Rady Powiatu, pani Jolanta Jagiełło - Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Stoku Lackim, Ks Prałat Kazimierz Niemirka - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego wraz z prefektem, Ks. Wojciechem Majewskim.Uroczyste spotkanie zostało otwarte przez panią Dyrektor Ośrodka Annę Hołownię, powitani zostali wszyscy goście, po czym rozpoczęły się długo i starannie przygotowywane jasełka. Przedstawienie oczarowało każdego widza i w niejednym oku wywołało łzę wzruszenia. W tej atmosferze nastąpiło coroczne dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.
Dalszą część tego szczególnego dnia stanowiła uroczysta kolacja. Wigilijne potrawy spożyto w rodzinnym gronie uczniów, rodziców, zaproszonych gości i pracowników Ośrodka. Dzień pełen wrażeń zakończyło wspólne śpiewanie kolęd, które nie udało by się tak profesjonalnie gdyby nie udział kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym,
na których ręce reprezentowane przez Prorektora Ks. dr Marcina Bidera złożono prezent upamiętniający ich wieloletnią współpracę z Ośrodkiem.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl