Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

 

Wieczór Kolęd

Dnia 20 grudnia 2012 r. w naszym ośrodku przeżywaliśmy Wieczór Wigilijny. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatu, miasta, placówek oświatowych w Stoku Lackim, księża z pobliskiej parafii, zaprzyjaźnieni klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego oraz rodzice naszych dzieci.

Wigilijny Wieczór jest wydarzeniem szczególnym. Dzieci oczekują go z ogromną radością, entuzjazmem, a zarazem niecierpliwością. Zawsze dostarcza on wiele emocji, tworzy niepowtarzalny, podniosły klimat. Wigilijny występ z udziałem naszych uczniów miał formę teatrzyku kukiełkowego przeplatanego licznymi, staropolskimi kolędami. Uczniowie odegrali też scenkę przedstawiającą szczęśliwą rodzinę, oczekującą na pojawienie się pierwszej gwiazdki, dziękującą za miniony, pomyślny rok. Jak tradycji przystało wszyscy goście, pracownicy, jak i uczniowie złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, a następnie świętowali spożywając wigilijne potrawy i nucąc znane kolędy.

Szkoła do hymnu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczęto go o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie w montażu słowno-muzycznym z wykorzystaniem pokazu multimedialnego w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez ponad 123 lata niewoli pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Zakończeniem tego uroczystego apelu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Były to pełne wzruszeń chwile, dzięki którym  pamięć o bohaterach tamtych czasów na zawsze pozostanie
w naszych sercach.

AKTUALNOŚCI

  • Szkoła do hymnu

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim włączył się w akcję MEN „Szkoła do hymnu”.

    czytaj więcej
  • Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW, listopad 2019

    Jak każdego roku dzięki ofiarności pracowników i rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stoku Lackim została zamówiona Msza Święta w intencji zmarłych pracowników i wychowanków SOSW.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl