Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Wernisaż XV edycji Wystawy pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”
Wernisaż XV edycji Wystawy pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”
 

Wernisaż XV edycji Wystawy pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”

Wernisaż XV edycji Wystawy pokonkursowej Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Siedlce, Podlasie i Anioły”  zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, Biskupa Siedleckiego i JM Rektor UPH w Siedlcach –  wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbyło się w Bibliotece Głównej UP-H dnia 23 maja 2018 roku.

Nasz ośrodek, jak co roku, jest reprezentowany na wystawie przez grupę najaktywniejszych plastycznie uczniów, w tym roku także tych debiutujących z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej, pod opieką pani Eli Nowak. Wernisaż w Bibliotece uniwersyteckiej był okazją do integracji środowisk osób z niepełnosprawnością z całego województwa mazowieckiego. Świętowaliśmy podlaskie anioły plastyki wspólnie z zaprzyjaźnionymi placówkami oraz licznymi absolwentami naszej szkoły. Tegorczne Anioły również zachwycają dużą różnorodnością technik plastycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe foldery i dyplomy, a ich prace można podziwiać na wystawie w holu Biblioteki do końca czerwca 2018r.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

  • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

    19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

    czytaj więcej
  • „Polska – nasz kraj”

    „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl