Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Warsztaty „Wiosenne zioła – domowa apteczka”
Warsztaty „Wiosenne zioła – domowa apteczka”
 

Warsztaty „Wiosenne zioła – domowa apteczka”

W Szkole Przysposabiającej do Pracy zainaugurowaliśmy 27 kwietnia warsztaty pod hasłem „Wiosenne zioła – domowa apteczka”.

Do współpracy zaprosiliśmy panią pielęgniarkę Magdalenę, która w naszych cyklicznych spotkaniach z ziołami będzie przewodnikiem po świecie uzdrawiających roślin, znanych od pokoleń - naszym babciom i prababciom. Pierwsze zajęcia odkryły przed nami moc działania Jaskółczego ziela, rosnącego na terenie ośrodka,
o najcenniejszym leczniczym soku. Dowiedzieliśmy się o łagodzeniu dolegliwości trawiennych i bólowych przewodu pokarmowego. Pod okiem naszej prowadzącej przygotowaliśmy maść z tej rośliny, o właściwościach leczących min.  problemy skórne. A wszystko poparte wiedzą z najstarszych zielarskich poradników… Była to niezwykle ciekawa lekcja zioło-terapii, angażująca wszystkich uczniów i nauczycieli. Kolejna - już w maju!

AKTUALNOŚCI

  • WAKACJE Z AMADEUSZEM

    Już niedługo koniec roku szkolnego i wyczekiwane wakacje. My przygotowywaliśmy się do nich wspólnie z Amadeuszem.

    czytaj więcej
  • III FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ „BOGU NA CHWAŁĘ ”

    III Festiwal piosenki religijnej pt. ,,Bogu na chwałę” odbył się 25 maja 2023 r. Organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl