Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Warsztaty „Wiosenne zioła – domowa apteczka”
Warsztaty „Wiosenne zioła – domowa apteczka”
 

Warsztaty „Wiosenne zioła – domowa apteczka”

W Szkole Przysposabiającej do Pracy zainaugurowaliśmy 27 kwietnia warsztaty pod hasłem „Wiosenne zioła – domowa apteczka”.

Do współpracy zaprosiliśmy panią pielęgniarkę Magdalenę, która w naszych cyklicznych spotkaniach z ziołami będzie przewodnikiem po świecie uzdrawiających roślin, znanych od pokoleń - naszym babciom i prababciom. Pierwsze zajęcia odkryły przed nami moc działania Jaskółczego ziela, rosnącego na terenie ośrodka,
o najcenniejszym leczniczym soku. Dowiedzieliśmy się o łagodzeniu dolegliwości trawiennych i bólowych przewodu pokarmowego. Pod okiem naszej prowadzącej przygotowaliśmy maść z tej rośliny, o właściwościach leczących min.  problemy skórne. A wszystko poparte wiedzą z najstarszych zielarskich poradników… Była to niezwykle ciekawa lekcja zioło-terapii, angażująca wszystkich uczniów i nauczycieli. Kolejna - już w maju!

AKTUALNOŚCI

  • Niezapominajki w szkolnym ogródku

    Nasza placówka wzięła udział w konkursie „Niezapominajki w szkolnym ogródku” zorganizowanym przez Polski Klub Ekologiczny OM Koło „Podlasie” w Siedlcach i Bibliotekę Pedagogiczną im. H. Radlińskiej w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Dzień bez komputera z małpką Iwoną

    W ramach obchodów „Światowego dnia bez komputera” w klasie VIIIB odbyły się rozmowy  na temat komputera i Internetu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa stron internetowych