Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

VIII Zimowy Zjazd Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim 15-17 lutego 2019
VIII Zimowy Zjazd Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim 15-17 lutego 2019
 

VIII Zimowy Zjazd Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim 15-17 lutego 2019

VIII Zimowy Zjazd Integracyjny rozpoczął się w piątek 15 lutego tradycyjnym przemarszem do świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Stoku Lackim. W korowodzie oświetlonym pochodniami maszerowali uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Łosic, Węgrowa, Oświęcimia, Łodzi i Stoku Lackiego, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 111 w Warszawie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Sandomierzu oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łosicach.

Nad bezpiecznym przemarszem korowodu czuwali harcerze Drużyny Reprezentacyjnej Hufca Podlasie. Na sali Gminnego Ośrodka Kultury na uczestników i gości czekał szereg zabawnych konkurencji muzyczno-ruchowych przeplatanych wspólnym śpiewem przy akompaniamencie gitary. Na integracyjnym wieczorze gościli: Pani Małgorzata Cepek - Wicestarosta Siedlecki, Pan Andrzej Rymuza - przewodniczący Rady Gminy Siedlce, Pani Bogumiła Gorzała wiceprzewodnicząca Rady Gminy Siedlce i sołtys Stoku Lackiego. Nie zabrakło również Pani dyrektor SOSW w Stoku Lackim –Anny Hołowni i Pani wicedyrektor – Anny Mościckiej. Hasło tegorocznego Zjazdu brzmiało: „Karnawał, jak co roku, najwspanialszy w Stoku”.
W sobotnie przedpołudnie wszyscy wzięli udział w grze terenowej pod hasłem „Zapusty – śladami polskich tradycji”. Jej punkty rozmieszczone były w budynkach naszej placówki oraz wokół nich. Uczestnicy zabawy poznawali karnawałowe tradycje staropolskie takie jak Dziady Zapustowe, Kulig czy zwyczaje kulinarne. Zdobywaniu wiedzy towarzyszyła dobra zabawa. Niezwykłą atrakcją była fotobudka.
Jedną z tradycji uczestnicy zjazdu poznali podczas zajęć arteterapeutycznych. Jest nią wykonywanie kukły i niszczenie jej w wieczór poprzedzający środę popielcową. Oznaczało to koniec hucznej zabawy i początek Wielkiego Postu.  Każda grupa wykonała swoją kukłę.
Kolejnym punktem programu były Pokoje Zagadek. Zadaniem grup, które się w nich znalazły było odnalezienie cyfr od jeden do osiem i wykonanie różnorodnych zadań. Ich rozwiązania utworzyły hasło krzyżówki brzmiące „Karnawał”. Za drzwiami z tym właśnie napisem na uczestników zabawy czekała niespodzianka: wystrzelone konfetti, słodki poczęstunek i gratulacje.
 Później wszyscy udali się na ognisko. Posileni pieczonymi kiełbaskami wyruszyli do sali GOK na warsztaty taneczne. Pozostając w karnawałowym klimacie poznaliśmy sambę.
Wieczorem uczestnicy zjazdu wzięli udział w tradycyjnych Dziadach Zapustowych - w karnawałowych przebraniach wyruszyli na ulice Stoku Lackiego i kierując się mapą odwiedzali domy mieszkańców wsi. Gospodarzom składali życzenia i wręczali faworki wykonane samodzielnie podczas gry terenowej. Następnie korowody spotkały się na sali GOK-u w Stoku Lackim. Tam czekał już zespół muzyczny, który rozpoczął wspaniałą karnawałową zabawę.  Pani Kasia  - instruktor tańca – poprowadziła bajecznie kolorowy korowód w rytmie samby.
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została  msza święta i odbyło się oficjalne zakończenie VIII Zimowego Zjazdu. Następnie wszyscy pożegnali również trwający od piątku karnawał w SOSW w Stoku Lackim spaleniem w ognisku swoich kukieł. Goście obdarowani upominkami wyruszyli do domów.
Zjazd zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim pod honorowym patronatem Pana Karola Tchórzewskiego - Starosty Siedleckiego.

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis
Organizatorzy składają serdeczne wyrazy podziękowania za bezinteresowną pomoc i życzliwość Panu Karolowi Tchórzewskiemu - Staroście Siedleckiemu, lokalnym przedsiębiorcom, ludziom o wielkich sercach.
Organizację zjazdu wspomogli:
1.    ADT Group Sp. Z o. o. w Warszawie
2.    Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus
3.    Marker. PPHU. Mikiciuk M.
4.    Zespół muzyczny Acces z Garwolina
5.    MK Fotobudka Siedlce
6.    Nasz Drób Sp z o. o.
7.    Firma Drosed S.A.
8.    „Jońscy”. PPHU. Piekarnia w Suchożebrach
9.    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach
10.    Sklep warzywno – owocowy przy ul. Sienkiewicza w Siedlcach
11.    Zakład Mięsny "RZEŹNIK" s.j. w Zbuczynie
12.    Drukarnia IWONEX w Ujrzanowie
13.    Produkcja jaj konsumpcyjnych  Genowefa i Stanisław Kowiescy

AKTUALNOŚCI

 • Powitanie Jesieni 2021

  Dzisiaj do naszego Ośrodka w przepięknej oprawie muzycznej „Cztery pory roku - jesień” A. Vivaldiego, zawitała kolorowa Pani Jesień z koszem pełnym niespodzianek oraz listą zadań do wykonania.

  czytaj więcej
 • Dzień Przedszkolaka 2021

  20 września 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl