Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.
W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

VII Zimowy Zjazd Integracyjny w SOSW w Stoku Lackim
W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wyruszył korowód oświetlony pochodniami.
Kierował się ulicą Pałacową do Gminnego Ośrodka Kultury. Maszerowali w nim uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Łosic, Węgrowa i Stoku Lackiego, Zespołu Szkół Specjalnych z Sokołowa Podlaskiego, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 111 w Warszawie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łosicach. Nad bezpiecznym przemarszem korowodu czuwali harcerze Drużyny Reprezentacyjnej Hufca Podlasie.
Na integracyjnym wieczorze gościli: Starosta Siedlecki – pan Dariusz Stopa, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym – pan Stanisław Biardzki, gospodarz sali GOK i sołtys Stoku Lackiego – pani Bogumiła Gorzała. Nie zabrakło również Pani dyrektor – Anny Hołowni i wicedyrektor – Anny Mościckiej. Na sali na wszystkich czekały zabawne konkurencje muzyczno – ruchowe. Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.
W sobotnie przedpołudnie na uczestników Zjazdu czekała gra terenowa. Wszystkie jej punkty rozmieszczone były w Stoku Lacki i odkrywały kolejne karty historii tej miejscowości. Uczestnicy zabawy słuchali bajki o pałacu i pięknej Helenie odczytanej przez panią sołtys, odwiedzali stary młyn zbożowy, szkołę, kapliczki św. Floriana, św. Nepomucena i krzyż choleryczny. W miejscowym sklepie na hasło „Czarny kruk na Grycznej Górze” otrzymywali znicz, z którym wędrowali na Gryczną Górę. Zapalając znicz dawali tam wyraz pamięci osobom zmarłym podczas epidemii w Stoku Lackim. W każdym z odwiedzonych miejsc wykonywali przygotowane zadanie zdobywając punkty. Następnie grupy otrzymywały krzyżówkę sprawdzającą ich wiedzę dotyczącą wydarzeń historycznych i poznanych legend. Hasło brzmiało: „Kochamy Stok Lacki”. Zabawie towarzyszyła prezentująca wybranych zdjęć pochodzących z przygotowanej przed kilku laty w Stoku Laskim przez panią Bogusławę Gorzałę wystawy „Okruchy czasu”. Kolejnymi atrakcjami zabawy były zajęcia plastyczne i tworzenie walentynkowych listów. Później wszyscy udali się na ognisko. Posileni pieczonymi kiełbaskami wyruszyli do sali GOK na warsztaty taneczne. W tym roku uczyliśmy się poloneza.
Wieczorem uczestnicy zjazdu w karnawałowych przebraniach udali się ponownie na salę GOK-u w Stoku Lackim. Tam czekał już zespół muzyczny, który rozpoczął wspaniałą karnawałową zabawę. Pani Kasia - instruktor tańca – poprowadziła bajecznie kolorowy korowód do wspólnego poloneza. To było niezwykłe przeżycie – tańczyła cała sala!
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została msza święta i odbyło się oficjalne zakończenie VII Zimowego Zjazdu. Goście obdarowani upominkami wyruszyli do domów.
Zjazd zorganizowali Renata Wnuk, Agnieszka Tomaszewska, Jarosław Soliński, a patronat nad nim objął Starosta Siedlecki – Dariusz Stopa.
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis
Organizatorzy składają serdeczne wyrazy podziękowania sponsorom VII Zimowego Zjazdu Integracyjnego w SOSW w Stoku Lackim za bezinteresowną pomoc i życzliwość:
1. Dariusz Stopa - Starosta Powiatowy
2. Daniel Ciepiela - ADT Group Sp. Z o. o. w Warszawie
3. Hanna i Konstanty Strus - Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus
4. Mariusz Kiciński - Dyrektor Zakładu Drosed S.A. w Siedlcach
5. Adam Ławecki - Sklep warzywno – owocowy
6. Henryk Wysocki i Wojciech Wysocki - Zakład Mięsny "RZEŹNIK" s.j.
7. Jan Kamecki - Redis - hurtownia art. papierniczych
8. Iwona Księżopolska - Drukarnia IWONEX w Ujrzanowie
9. Zenon Joński i Tomasz Joński - Jońscy Piekarnia
10. Genowefa i Stanisław Kowiescy - Produkcja jaj konsumpcyjnych
11. Anna Próchnicka-Przekopiak - Prezes Zarządu Nasz Drób Sp z o. o.
12. Marek Czapski – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach.
Zapraszamy do pobrania prezentacji. Poniżej link do skopiowania w polu adresowym przeglądarki:
https://drive.google.com/drive/folders/1uubze3IY70UJ3bGLYu99SwGrst8TNpmS
Na integracyjnym wieczorze gościli: Starosta Siedlecki – pan Dariusz Stopa, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym – pan Stanisław Biardzki, gospodarz sali GOK i sołtys Stoku Lackiego – pani Bogumiła Gorzała. Nie zabrakło również Pani dyrektor – Anny Hołowni i wicedyrektor – Anny Mościckiej. Na sali na wszystkich czekały zabawne konkurencje muzyczno – ruchowe. Do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewał tu gromki śmiech i wspólny śpiew.
W sobotnie przedpołudnie na uczestników Zjazdu czekała gra terenowa. Wszystkie jej punkty rozmieszczone były w Stoku Lacki i odkrywały kolejne karty historii tej miejscowości. Uczestnicy zabawy słuchali bajki o pałacu i pięknej Helenie odczytanej przez panią sołtys, odwiedzali stary młyn zbożowy, szkołę, kapliczki św. Floriana, św. Nepomucena i krzyż choleryczny. W miejscowym sklepie na hasło „Czarny kruk na Grycznej Górze” otrzymywali znicz, z którym wędrowali na Gryczną Górę. Zapalając znicz dawali tam wyraz pamięci osobom zmarłym podczas epidemii w Stoku Lackim. W każdym z odwiedzonych miejsc wykonywali przygotowane zadanie zdobywając punkty. Następnie grupy otrzymywały krzyżówkę sprawdzającą ich wiedzę dotyczącą wydarzeń historycznych i poznanych legend. Hasło brzmiało: „Kochamy Stok Lacki”. Zabawie towarzyszyła prezentująca wybranych zdjęć pochodzących z przygotowanej przed kilku laty w Stoku Laskim przez panią Bogusławę Gorzałę wystawy „Okruchy czasu”. Kolejnymi atrakcjami zabawy były zajęcia plastyczne i tworzenie walentynkowych listów. Później wszyscy udali się na ognisko. Posileni pieczonymi kiełbaskami wyruszyli do sali GOK na warsztaty taneczne. W tym roku uczyliśmy się poloneza.
Wieczorem uczestnicy zjazdu w karnawałowych przebraniach udali się ponownie na salę GOK-u w Stoku Lackim. Tam czekał już zespół muzyczny, który rozpoczął wspaniałą karnawałową zabawę. Pani Kasia - instruktor tańca – poprowadziła bajecznie kolorowy korowód do wspólnego poloneza. To było niezwykłe przeżycie – tańczyła cała sala!
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została msza święta i odbyło się oficjalne zakończenie VII Zimowego Zjazdu. Goście obdarowani upominkami wyruszyli do domów.
Zjazd zorganizowali Renata Wnuk, Agnieszka Tomaszewska, Jarosław Soliński, a patronat nad nim objął Starosta Siedlecki – Dariusz Stopa.
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis
Organizatorzy składają serdeczne wyrazy podziękowania sponsorom VII Zimowego Zjazdu Integracyjnego w SOSW w Stoku Lackim za bezinteresowną pomoc i życzliwość:
1. Dariusz Stopa - Starosta Powiatowy
2. Daniel Ciepiela - ADT Group Sp. Z o. o. w Warszawie
3. Hanna i Konstanty Strus - Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus
4. Mariusz Kiciński - Dyrektor Zakładu Drosed S.A. w Siedlcach
5. Adam Ławecki - Sklep warzywno – owocowy
6. Henryk Wysocki i Wojciech Wysocki - Zakład Mięsny "RZEŹNIK" s.j.
7. Jan Kamecki - Redis - hurtownia art. papierniczych
8. Iwona Księżopolska - Drukarnia IWONEX w Ujrzanowie
9. Zenon Joński i Tomasz Joński - Jońscy Piekarnia
10. Genowefa i Stanisław Kowiescy - Produkcja jaj konsumpcyjnych
11. Anna Próchnicka-Przekopiak - Prezes Zarządu Nasz Drób Sp z o. o.
12. Marek Czapski – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach.
Zapraszamy do pobrania prezentacji. Poniżej link do skopiowania w polu adresowym przeglądarki:
https://drive.google.com/drive/folders/1uubze3IY70UJ3bGLYu99SwGrst8TNpmS

W maju uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w konkursie plastycznym „Pejzaż leśny”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedlce.

W malowniczym otoczeniu parku pałacowego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinno-sportowego pod hasłem „Zdrowo i Sportowo”. To wyjątkowe wydarzenie, na które dzieci, młodzież i ich rodziny czekają przez cały rok. Łączy ono sportową rywalizację, wspólną zabawę oraz integrację, tworząc atmosferę radości, życzliwości i wzajemnego wsparcia.

W dniu 3 czerwca 2026 roku nasza szkolna altana zamieniła się w salę balową. Wśród kolorowych dekoracji i bukietów polnych kwiatów tegoroczni absolwenci świętowali ukończenie szkoły.

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl.I,II,IIIB oraz VIIID uczestniczyli w wyjeździe nad zalew.

Dnia 2 czerwca uczniowie klasy VI, VIIA i VIIB wzięli udział w Powiatowym Dniu Dziecka w Chlewiskach, który został zorganizowany przez Powiat Siedlecki we współpracy z Domem Pracy Twórczej "Reymontówka", Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach oraz ZO PZŁ Siedlce i Klubem Dian Siedleckich.

Dnia 27 maja 2026 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim odbył się wyjątkowy Festiwal Piosenki Religijnej, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych placówek. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gospodarzy, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Szkoły Podstawowej w Stoku Lackim oraz Schola Dwie Korony.

Nie ma ważniejszego Święta! Nie ma ważniejszej Osoby w naszym życiu, jaką jest dla każdego z nas ta jedna, jedyna – Mama. Młodzież SPP poświęciła znaczną część majowych zajęć szkolnych, aby przygotować się na domowe świętowanie Dnia Mamy - 26 maja 2026.

21 maja uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim wraz z nauczycielami wychowania fizycznego wzięli udział w wydarzeniu „Niebanalni Bez Granic”, zorganizowanym przez SOSW w Siedlcach we współpracy z Młodzieżową Wspólnotą Mieszkaniową SOS Wioski Dziecięce Program Siedlce.

Dnia 20 maja 2026 r. odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z naszego Siedleckiego Seminarium.

W związku ze Światowym Dniem Pszczół, który obchodzimy 20 maja, odwiedzili nas wyjątkowi goście – pani Małgosia i Pan Jurek, właściciele pasieki.






























