Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

VI Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w SOSW w Stoku Lackim
VI Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w SOSW w Stoku Lackim
 

VI Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w SOSW w Stoku Lackim

W dniach 3-5 lutego 2017 roku, odbył się VI Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim. Przyjechali do nas wraz z wychowawcami uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Dęblina, Łosic, Łodzi, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego i Stoku Lackiego oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie i 1 WDH  „Płomienie” z Łosic.

Punktualnie o godzinie 19:00 w pięknej zimowej scenerii z pochodniami
w dłoniach, uczestnicy zjazdu wyruszyli z ośrodkowego pałacu do Gminnego Ośrodka Kultury w Stoku Lackim. Otwarcia dokonali dyrektor SOSW w Stoku Lackim Pani Anna Hołownia, Pan Andrzej Rymuza -Sekretarz Powiatu, Pani Bogusława Gorzała - Radna Powiatu Siedleckiego i Pan Stanisław Biardzki - Kierownik Wydziału Spraw Społecznych. Nadszedł czas integracji i zabawy. Był wspólny śpiew, tańce oraz zabawy sprawnościowe. Uczestnicy zjazdu rywalizowali ze sobą w zabawnych konkurencjach.
W sobotę wyruszyliśmy autokarami ze Stoku Lackiego do Przywór Dużych, gdzie na terenie gospodarstwa agroturystycznego „Biesiadne Sioło” u Państwa Rafalskich czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji. Zlotowicze mieli możliwość wzięcia udziału w grze terenowej, warsztatach tanecznych, wspólnym pieczeniu kiełbasek, a dzięki prawdziwej zimowej pogodzie (co ostatnio się nie zdarza) również w kuligu. Po powrocie do Ośrodka i krótkim odpoczynku przyszedł czas na przygotowania do balu. O godzinie 18:00 przy dźwiękach zespołu muzycznego „EFEKT” na sali GOK w Stoku Lackim, rozpoczęła się zabawa karnawałowa.
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została  msza święta i odbyło się oficjalne zakończenie trzydniowej przygody w Stoku Lackim. Organizatorów wspierali harcerze z DW Formoza.
Zjazd Zorganizowany przez nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim Honorowym Patronatem objął Starosta Siedlecki – Pan Dariusz Stopa. 
Szczodrość darczyńców sprawia, że w SOSW w Stoku Lackim co roku może gościć tylu uczniów wraz
z wychowawcami z wielu zaprzyjaźnionych ośrodków. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania
VI Zimowego Zjazdu organizatorzy składają szczere wyrazy podziękowania za wsparcie i troskę o rozwój dzieci
z niepełnosprawnością intelektualną.

AKTUALNOŚCI

 • Jubileuszowy, XX Dzień Papieski

  Święty Jan Paweł II to wyjątkowa postać, orędownik miłości, człowiek umiejący przebaczać. Nikogo nie potępiał i nie przekreślał. Ze wszystkimi szukał porozumienia, a dialog uważał za najlepszą formę komunikacji. Podejmował wiele inicjatyw w tym kierunku. Zawsze bronił godności ludzkiego życia.

  czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej 2020

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
  w Stoku Lackim pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły!

  Zapraszamy do obejrzenia, jak przygotowywaliśmy się i świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl