Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

V Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w SOSW w Stoku Lackim
V Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w SOSW w Stoku Lackim
 

V Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w SOSW w Stoku Lackim

W piątkowy wieczór z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim w kierunku Gminnego Ośrodka Kultury wyruszył korowód oświetlony pochodniami. Maszerowali w nim uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Dęblina, Łosic, Węgrowa, Siedlec, Łodzi, Bełchatowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego i Stoku Lackiego, Zespołu Szkół w Sokołowie Podlaskim oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie i 1 WDH  „Płomienie” z Łosic. Tak rozpoczął się trzydniowy V Zimowy Zjazd Integracyjny Szkół Specjalnych w Stoku Lackim.

Na sali GOK-u na wszystkich czekały zabawne konkurencje  muzyczno – ruchowe. Do późnych godzin wieczornych uczestnicy zjazdu  bawili się razem i śpiewali ciesząc się z kolejnego spotkania. Nie zabrakło również czasu na wspomnienia – prezentacja multimedialna przypomniała wszystkim najpiękniejsze momenty z  poprzednich spotkań w Stoku Lackim. Gdy piątkowe spotkanie zmierzało ku końcowi na salę wjechał ogromny tort.
W sobotnie przedpołudnie wszyscy wzięli udział w grze terenowej pełnej zabawnych konkurencji, zajęciach plastycznych oraz upiekli kiełbasek na ognisku. Dzieci i młodzież spróbowali także swoich sił na profesjonalnych warsztatach tanecznych.
Niedługo później nadszedł czas na wykorzystanie zdobytych umiejętności, ponieważ tego wieczoru w karnawałowych przebraniach wszyscy udali się ponownie na salę GOK-u w Stoku Lackim. Tam zespół muzyczny poprowadził karnawałową zabawę. 
W niedzielny poranek w Ośrodku odprawiona została  msza święta i odbyło się oficjalne zakończenie trzydniowej przygody w Stoku Lackim. Organizatorów wspierali harcerze z 60 DHS „Tehawanka”.
Zjazd Zorganizowany przez nauczycieli i wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim Honorowym Patronatem objął Starosta Siedlecki – Dariusz Stopa. 
Szczodrość darczyńców sprawia, że w SOSW w Stoku Lackim co roku może gościć tylu uczniów wraz z wychowawcami z wielu zaprzyjaźnionych ośrodków. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania V Zimowego Zjazdy organizatorzy składają szczere wyrazy podziękowania za wsparcie i troskę o rozwój dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz za to, co między ludźmi najważniejsze – za życzliwość, za serce.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

 • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

  19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

  czytaj więcej
 • „Polska – nasz kraj”

  „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl