Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

V Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „WIOSENNE INSPIRACJE”
V Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „WIOSENNE INSPIRACJE”
 

V Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „WIOSENNE INSPIRACJE”

Już po raz piąty w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zorganizowany został  Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

Jak co roku w maju, tym razem 16 odbyła się uroczystość. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim. Honorowy patronat nad galą objął Starosta Siedlecki Pan Dariusz Stopa, zaś medialny Tygodnik Siedlecki i Katolickie Radio Podlasie . Nowością tej edycji były wystąpienia  o charakterze edukacyjnym  Nadleśnictwa Siedlce.
Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych, Kuratorium Oświatowego w Siedlcach oraz zaproszeni dyrektorzy : przedszkoli, szkół, ośrodków specjalnych oraz warsztatów terapii zajęciowej.
Przegląd Małych Form Artystycznych rozpoczęła  dyrektor SOSW  w Stoku Lackim Pani Anna Hołownia, która przywitała licznie zgromadzonych gości  i artystów.
Do udziału zaproszono dzieci i młodzież z dwóch województw mazowieckiego i podlaskiego.Podczas uroczystości 21 zespołów  zaprezentowało swoje  umiejętności muzyczne, taneczne ,recytatorskie oraz teatralne. Wykonawców oklaskiwała licznie zgromadzona widownia .
Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły z  przedstawieniem pt: „Wiosenne przebudzenie” oraz uczniowie klasy II zatańczyli przepięknie „Wiosenny walc”.
Na zakończenie wszyscy artyści  otrzymali dyplomy, statuetki oraz drobne upominki.Wszystkim gratulujemy pięknych występów i zapraszamy za rok.
Do zorganizowania tegorocznej edycji „Wiosennych Inspiracji”, przyczynili się liczni przyjaciele naszego Ośrodka. Pan Dariusz Stopa Starosta Siedlecki, Pan Henryk Brodowski Wójt Gminy Siedlce, Nadleśnictwo Siedlce, Pani Eliza Kamińska ze Studia Florystycznego „Wrzosek”, Pani Alicja i Grzegorz Cichy oraz Pan Jarosław Gałczyński z Centrum Medyczno – Diagnostycznego Medica w Siedlcach.
Wszystkim gratulujemy pięknych występów i zapraszamy za rok.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie 2022
Integracja uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, wyrozumiałości i serdeczności dlatego też 12 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowano spotkanie integracyjne, w którym wzięły udział grupy przedszkolne z Powiatowego Przedszkola Specjalnego w Stoku Lackim, grupa rewalidacyjno-wychowawcza z SOSW w Stoku Lackim oraz grupa przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola w Stoku Lackim.

AKTUALNOŚCI

 • VIII INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „Wiosenne Inspiracje”

  19 maja 2022 r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiegow Siedlcach odbyła się VIII edycja Integracyjnego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”.

  czytaj więcej
 • „Polska – nasz kraj”

  „Polska – nasz kraj”. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów  zajęć komunikacji realizowanych z uczniami Szkoły Podstawowej i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl