Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Udział w V Integracyjnym Święcie Warzyw o nazwie „Dzień pomidora”
Udział w V Integracyjnym Święcie Warzyw o nazwie „Dzień pomidora”
 

Udział w V Integracyjnym Święcie Warzyw o nazwie „Dzień pomidora”

Siódmego września uczniowie klasy III i IV zostali zaproszeniu do udziału w V Integracyjnym Święcie Warzyw o nazwie „Dzień pomidora”, który został zorganizowany przez  Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach.

Wyjazd ten poprzedziły prace polowe w naszym ogrodzie. Uczniowie pozbierali dojrzałe pomidory i wykonali w pracowni przecier na zupę pomidorową, a potem…na terenach siedleckiej Wioski SOS zebrały się dzieci, młodzież oraz dorośli niepełnosprawni z różnych placówek specjalnych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Celem spotkania była integracja środowisk  osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz  wspólna, spontaniczna zabawa.
Organizatorzy przygotowali dla zaproszonych gości szereg atrakcji w postaci degustacji potraw z pomidorem w roli głównej. Specjalnie wybrane jury składające się z przedstawicieli  placówek specjalnych  i Warsztatów Terapii Zajęciowej degustowało różne dania, aby ostatecznie   wytypować „najlepszą potrawę z pomidorów”, którą zostały  pierogi sycylijskie. Każdy  z obecnych mógł popróbować  zupę pomidorową, babeczki pomidorowe z czarnuszką, sałatki z pomidorów, warzywne tulipany, czy pomidorowy piernik.
Uczestnicy  spotkania obejrzeli przygotowany przez młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy występ artystyczny. Nasza silna ekipa ochoczo wzięła udział w konkursie przeciągania liny, a po zaciętej walce ze starszymi kolegami zajęła drugie miejsce.
Podczas tego  integracyjnego wydarzenia nasi młodsi uczniowie spotkali absolwentów naszego ośrodka. Rozmowom, uśmiechom i radości nie było końca, a  i  niektórym z nas zakręciła się łezka w oku.
Przekazujemy wszystkim uczniom, Dyrekcji,  nauczycielom i pracownikom naszej szkoły  pozdrowienia od Magdy M., Tomka D., Krzysztofa  I., Krystiana M., Mateusza  M., Ani B. oraz Norberta P.( bo o to prosili! ) . Miło  było Was widzieć !!!
Gorąco dziękujemy też organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę!

AKTUALNOŚCI

 • Zaproszenie na „Spotkania z Muzyką”

  Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli na koncertyw wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej.

  czytaj więcej
 • AAC-owo- przez 4 pory roku

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania uczestniczącego z uczniami przez cały rok szkolny.

  czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl