Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim to miejsce wyjątkowe.

W pałacowych warunkach, bajkowym otoczeniu, a przede wszystkim w ciepłej i przyjaznej atmosferze uczą się dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach
edukacyjnych.

Tydzień z legendą
Tydzień z legendą
 

Tydzień z legendą

Ostatni tydzień lutego pozwolił naszym wychowankom przenieść się w świat polskich  legend.

W tych dniach nasze dzieci miały możliwość poznania  opowieści  takich jak :
„ Kwiat paproci”, „Wars i Sawa”, „ O Lechu, Czechu i Rusie,”, O dwunastu braciach”, „ Śpiący rycerze” i  „Żywa woda”. Na dłużej skupiliśmy się na legendzie „O Smoku wawelskim” do której dzieci wykonały kukiełki.
Każda grupa wychowawcza przygotowała dowolną legendę w postaci książki do której wybrała  tekst i własnoręcznie wykonała ilustracje.
Punktem kulminacyjnym spotkań był wieczór pod hasłem „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” na którym nie zabrakło naszych rodziców. Oprócz czytania legend rodzice, jak i wychowawcy  zostali zaangażowani do przedstawienia kukiełkowego. Było to dla nich nie lada wyzwanie, ale poradzili sobie wyśmienicie. Braw i ukłonów nie było końca, a my czekamy już na kolejne spotkanie z książką.

AKTUALNOŚCI

  • Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolęda łączy" 2024

    Jak co roku w styczniu, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w bożonarodzeniowym Koncercie Kolęd i Pastorałek pod hasłem  "Kolęda łączy", który odbędzie się 9 stycznia 2024 roku w CKiS w Siedlcach.

    czytaj więcej
  • Poznajemy postać św. Mikołaja - katecheza

    Dnia 22 listopada 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym w Stoku Lackim odbyła się katecheza prowadzona przez Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu.

    czytaj więcej

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Stoku Lackim

ul. Pałacowa 1, 08-110 Siedlce
tel, (025) 631 59 01 - Sekretariat

Dojazd:
Autobusy MPK Siedlce, linie: 6, 14, 23, 26

czytaj więcej
Budowa strony internetowej: L77.pl